Letnie opony

yoseph, 11.03.2011, 17:15 « poprzedni - następny »

T

Cytat: SAGAL w 08.08.2015, 00:34panowie ale pytanie czy warto  wkładać dużo kasy w opony  przy mocy do max 240KM  czy to się kalkuluje do jazdy dziennej
W dobre opony na pewno, przecież to najważniejszy element auta. A już szczególnie w FWD -- tylko dobre opony dadzą jako takie przyspieszenie do 100. Co do semi-slicków, to moim zdaniem relatywnie niewielka poprawa trakcji przy dużych problemach na mokrym sugeruje, że raczej nie. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

alibizi

Panowie,

Planuję już małymi krokami zakup letnich opon do Mondeo ST220. 225/40R18. Czy macie jakieś typy w budżecie około 400 zł za sztukę?
Zastanawiam się nad Vredestein Ultrac Sessanta lub Toyo Proxes T1-R. Może ktoś z was miał te opony i może coś o nich powiedzieć. Na stronie Vredstein jest info że przy tym rozmiarze należy dawać do opon wyższe ciśnienie - może ktoś potwierdzić?

yayko

Chyba St-Power ma Vredstein to do niego na pw

TAM

Ja miałem, mam i najprawdopodobniej w przyszłości też będę mieć Vredesteiny, a konkretnie Ultrac Sessanta. Byłem super zadowolony zarówno z 225/40/18 jak i 235/40/18; doskonale sprawują się nawet na śniegu (a to przecież letnie opony). Co rozumiesz przez ,,wyższe ciśnienie"? W Focusie na przód było dobrze 2.4 dla 225, dla 235 wystarcza 2.3 Bara.

alibizi

Na stronie Vredestein można sobie dobrać opony do samochodu. Oczywiście jest tam Mondeo ST220 i w propozycjach Ultrac Sessanta. Ciśnienie przód 3,1 bara, ciśnienie tył 3,5 bara. Na kilku innych forach też czytałem, że zalecane jest wyższe ciśnienie. Przy normalnym ciśnieniu mogą nie uznać gwarancji w razie uszkodzenia chociaż 3,5 bara wydaje mi się lekką przesadą.

T

11.01.2016, 20:05 #135 Ostatnia edycja: 11.01.2016, 20:07 by Rijndael
Te wartości to jakiś absurd, tak zaleca instrukcja do Mondeo:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



« Dodane: 11.01.2016, 20:07 »

PS Ja osobiście robię trochę więcej -- 2,5-2,6 z przodu i z tyłu.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

TAM

Też uważam to za absurd, ponadto niebezpieczny. Ale rzeczywiście na stronie V. np. do RS-a zalecają 2.8/3.2. Już samo to, że zalecają na tył więcej niż na przód wskazuje na jakiś horrendalny błąd. Według mnie są to wartości ciśnień maksymalne dopuszaczane dla pełnego obciążenia, na których jeszcze da się jechać nie niszcząc natychmiast opony.

st-power

Cytat: alibizi w 11.01.2016, 14:02Zastanawiam się nad Vredestein Ultrac Sessanta lub Toyo Proxes T1-R
Vredesteiny szczerze polecam - jest ładna, ma rant ochronny na felgę, dobrze spisuje się na mokrym, stosunkowo wolno się zużywa i  najwiekszy atut tej opony to są mega ciche :)
Co do Toyo T1R to oprócz pięknego bieżnika i dobrych właściwości trakcyjnych to nie polecę,że względu na głośność tej opony - pierwszy sezon jest ok, ale już w drugim zacząłbyś się zastanawiać, czy Ci łożyska nie padają :D

Co do ciśnienia, to jeżdżąc w dwie osoby zawsze utrzymuję 2,4 przód, 2,3 tył. Co roku obserwuję stopień zużycia opony i nigdy nie zauważyłem aby ścierały się bardziej na środku czy po bokach co mogłoby świadczyć o nieodpowiednim dopasowaniu ciśnienia do obciążenia.

W przypadku 4 osób i bagaż dopompowuję tył do 2,6 i jest dobrze. Nie cierpi na tym ani komfort podróży, ani zawieszenie, ani opony.

Pompowanie tak dużych wartości zapewne ma sens gdy jeździ się na torze i opona ma mieć jak najmniejsze ugięcia i przesunięcia.
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

tomekka

12.01.2016, 20:10 #138 Ostatnia edycja: 12.01.2016, 20:30 by tomekka
Cytat: alibizi w 11.01.2016, 14:02
Panowie,

Planuję już małymi krokami zakup letnich opon do Mondeo ST220. 225/40R18. Czy macie jakieś typy w budżecie około 400 zł za sztukę?
Zastanawiam się nad Vredestein Ultrac Sessanta lub Toyo Proxes T1-R. Może ktoś z was miał te opony i może coś o nich powiedzieć. Na stronie Vredstein jest info że przy tym rozmiarze należy dawać do opon wyższe ciśnienie - może ktoś potwierdzić?
Za taka kwotę myśle ze ogarniesz dunlopa czy nokiana. Szukając opon patrz na etykiety czyli opory toczenia i hałas. Z tego co zauważyłem najlepszy rant ochronny mają michelin, dunlop i goodyear. Nokian zLine wydaje się całkiem Ok.

bmarcin

Cytat: tomekka w 12.01.2016, 20:10
. Nokian zLine wydaje się całkiem Ok.
Na wiosne zakładam, dam znac co i jak. Z tego co wiem nie jest najcichsza ale daje rade na mokrym (dla mnie prio 1).