Letnie opony

yoseph, 11.03.2011, 17:15 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

Jak przeglądałem różne strony internetowe (także na forach typowo wyczynowych), to opony Federal zbierają pochlebne opinie w upalne dni na suchym torze. Czyli oznacza to twardą mieszankę opony, która pokazuje swoje dobre strony wtedy, gdy wymagana jest stosunkowo niska ścieralność w warunkach, które szybko wykańczają bardziej miękkie slicki i półslicki.

Jeżeli miałaby to być opona do jazdy także w deszczu, to jazda na mokrym musi być bardzo ostrożna!
Dla mnie takie zastrzeżenie w samochodzie "DD" (Daily Drive Car), to po prostu dyskwalifikacja.
No chyba, że jest to drugi komplet opon, który wraz z felgami na szybko można przekładać w garażu na "suche przejażdżki" w sportowym stylu w trakcie ciepłych dni :)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

ethernal

Z tanich opon, ostatnio koreański Nexen zbiera coraz bardziej pochlebne opinie, szczgólnie te najnowsze modele z serii N`fera SU1 i SU4.

Dybek_87

Ja zamowilem miesiac temu z racji dobrych zimowych cen letnich opon hankook ventus v12 k120 dobre opinie pod wzgledem jakosc-cena...no właśnie Cena 320 euro za komplet 4 sztuk uważam za bardzo dobra...Jak będą się sprawować to dowiem się dopiero na wiosnę ☺

galbier

Więc chyba zdecyduje się na bridgestone adrenalin. Tylko zastanawiam się czy na mokrym będą w miarę trzymały. Zależy mi żeby dobrze się trzymały na suchym żeby nie tracił trakcji za dużo no i żeby tragedii nie było na mokrym. Ciężko pogodzić dwie opcje ☺

yayko

Miałem federale na suchym idealne :) ale na mokrym trzeba jeździć bardzo uważnie, niewybaczaja :)

sseebbaa1

Kupiłem komplecik opon do S-Maxa :)
W końcu są dostępne naprawdę fajne opony w rozmiarze 225/55R17.
Kto śledził ten wątek, to wie które były zachwalane przeze mnie :)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

weksla

Michelin Pilot Sport? ☺
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

sseebbaa1

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 (wcześniej był to model z cyferką "2" na końcu).
Tak jak wspomniałem ten wcześniejszy model nie występował w rozmiarze 225/55R17, a nowy już tak!

Zauważyłem, że ceny opon letnich zaczynają powoli rosnąć, co jest zapewne efektem nie tylko zbliżającego się lata, ale i słabnięciem polskiego złotego w ostatnim czasie. Pierwotnie zakładałem, że kupię opony dopiero za miesiąc, ale skoro ceny idą w góre, to przyśpieszyłem decyzję.

Konkretnie jest to:
GOODYEAR EAGLE F1 ASYMMETRIC 3
225/55R17 101W XL

Kupowałem tu:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://polskihurtopon.pl/p/83572-goodyear-eagle-f1-asymmetric-3-22555-r17-101w-xl-b-a-1-68db

Czekam na dowóz - jutro lub pojutrze.
Już jestem podjarany, bo bardzo byłem zadowolony z Asymmetric 2 w moim Mondeo ST220. Cieszę się, że w końcu S-Maxa postawię na dobrych butach :D
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

igrzelczyk

I z tego co piszą 1 db cichsze, ciekawe czy są tak miękkie jak f1as2?patrząc na index toczenia w B
Car Audio /Mistrz Europy 2010 SQ Kategoria Profi

yayko

też chyba się zdecyduję na GOODYEAR EAGLE F1 ASYMMETRIC 3
albo jeszcze chodzi mi po głowie Nokian Z-Line :)