Letnie opony

yoseph, 11.03.2011, 17:15 « poprzedni - następny »

TAM

Rijndael, w pełni się zgadzam, dlatego na opinie użytkowników też należy "umieć patrzeć". A jeśli chodzi o testy robione przez duże firmy, to jeśli nawet są obiektywne (a takie się mimo wszystko zdarzają!), to problem polega na tym, że testowane opony tylko z nazwy przypominają te, które są dostępne w normalnej dystrybucji. Wszyscy, nawet bardzo bogaci "testerzy" wolą dostać opony od producentów niż je kupować, a od producentów dostają "producent-jeden-wie-co", ale na pewno nie to, co może kupić klient.

kaziu88

31.03.2014, 23:04 #41 Ostatnia edycja: 31.03.2014, 23:09 by badger
Witam!Jestem posiadaczem foczki rok 2008.i mam mały dylemat z dobraniem opon do felg 17 które kupiłem nie dawno do fordzika:)Jest to felga fordowska oryginalna o parametrch 17/7/ET55,i własnie sie zastanawiam jaką oponke do nich zarzucić,zeby to ładnie wygladało i nie było tragedii na naszych pieknych drogach:)Wulkanizator u ktorego byłem,powiedział ze najlepiej by założyć 205/50,maksymalnie 215/50,tez zastanawiam sie nad profilem 45 ale czy to dobry pomysł?jakiej firmy oponki byście polecili?czekam na szybką odpowiedź w tym temacie.
Pozdrawiam!

sseebbaa1

Takie felgi (17x7 ET55) mam w S-Maxie i tam założyłem 225/55. Do vana opony o szerokości 225 są OK, ale do Focusa rzeczywiście trzeba montować węższe, bo w zakrętach lepiej będą trzymały felgę, mniej będą się kładły.

Resztę tak naprawdę to musisz ustalić sobie w pierwszym lepszym kalkulatorze opon znalezionym w internecie.
Nie wiem jaki masz silnik w tej Foczce, ale skoro zadajesz pytanie na tym forum, to zakładam, że lubisz przegonić trochę swoje auto. W takim przypadku raczej bierz 215 - będzie więcej gumy Cię trzymało.

A profil - o ile nie będą obcierały opony o błotnik i nadkole, to ja brałbym 50 chociażby z tego względu, że nie podobają mi się auta na za małych kołach.

Summa summarum - 215/50R17
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

kaziu88

seba ja w focusie strasznego motoru żeby pogonić to nie mam hehe:)mam 1.6 109 km,idzie ale troszkę za mało moim zdaniem jak na kombiaka.Dzieki za info i chyba wybiore ten rozmiar 215/50R17 tak jak napisałeś.Myślałem żeby zarzucić na nie oponki firmy Barum,a Ty jakiej firmy masz oponki letnie?

st-power

215/50R17 w tym rozmiarze fabrycznie Ford montował. Co do Barumów-w cenie 358zł/szt ciężko znaleźć mu konkurencję jeśli myślimy o cenie :) Ale za to kasę i do 100 konnej Foki spokojnie wystarczą.
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

kaziu88

dzięki za radę,bo z inncyh firm to są drogie jak np.pirelli,ale raczej bedą Borumy:)

sseebbaa1

Barum jest jedną z najlepszych firm robiących opony budżetowe, czyli po prostu tanie opony. Uważam, że prezentują świetny stosunek ceny do jakości.

Ale jednak to tylko opona budżetowa. Jedna z lepszych spośród średniaków, jednak nie ma szans na równanie sie z "górną półką".

Moc auta oczywiście ma znaczenie dla opon, ale jeżeli weźmiesz dobre opony to lepiej (szybciej) przejedziesz zakręt, a to ma większe znaczenie dla słabszego auta, ktore nie nadrobi na prostej mocą silnika.

Ja jeżdżę na Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

No i przyszła pora i na mnie. Zawsze polecam serię CSC i takie też miałem do tej pory, ale obecnie ich cena jest mało atrakcyjna, a ja niestety muszę kupić dwa komplety 225/40/R18 -- letnie i zimowe, a do tego komplet felg 18".

Pod uwagę biorę tylko znane marki i sensowne modele i wstępnie wybrałem (mowa teraz o letnich):

Bridgestone Potenza RE050A 439
Pirelli P Zero Nero GT 439
Dunlop SP Sport MAXX GT 442
Bridgestone Potenza S001 469
Pirelli P ZERO XL 456

Które z nich byście polecali? A może widzieliście gdzieś CSC5 w dobrej cenie? :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

sseebbaa1

A nie bierzesz pod uwagę sugerowanych przeze mnie Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 ?


Ja potrafię wypowiedzieć się tylko co do porównania opon Bridgestone Potenza RE050A właśnie względem wspomnianych Goodyearów.

Bridgestony trzymają świetnie na suchym. Mają twarde boki opony, co przekłada się na natychmiastowe reakcje samochodu na ruchy kierownicą (opona nie musi się "położyć" żeby przenieść przeciążenia boczne). Na suchym to naprawdę ekstraklasa.
Ale!
No właśnie, kiedy tylko robi się mokro, to opony zaczynają się zachowywać przeciętnie. Na mokrym po pierwsze słabiej trzymają, a po drugie utrata przyczepności jest jakby bardziej gwałtowna. W jeździe po drogach publicznych jest to moim zdaniem duża wada.
Goodyeary natomiast na suchym prezentują podobny poziom przyczepności, choć może są trochę bardziej miękkie w skręcie. Jakaś drobna przewaga Bridgestonów mogłaby tu zostać odnotowana. No ale kiedy spadnie deszcz, to GY nie kapitulują tak jak porównywany przeze mnie konkurent, bo są o niebo lepsze. Nie ma tu mowy o delikatnej przewadze, ale o przepaści, bo Asymmetric2 rewelacyjnie klei się do drogi. Na tych oponach przejazd po dużym rondzie w deszczu jest niewiele wolniejszy niż w zwykłym Mondeo po suchym z oponami 205/55R16.

Co do reszty opon nie potrafię się wypowiedzieć.

Jeżeli brałeś ceny z internetu, to polecane przeze mnie GY kosztują około 464, a więc mieszczą się w rozpatrywanym przez Ciebie zakresie cenowym.
Tylko pamiętaj żeby brać te GY z symbolem V1 (ulepszona mieszanka gumy).
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

TAM

CSC5 nie znalazłem nigdzie poniżej 500 zł. Osobiście uważam je za bardzo dobre opony, ale są trochę za głośne. Duży minus za brak rantu ochronnego! Nokian zLine jest moim zdaniem znacznie lepsza (pod każdym względem za wyjątkiem oporów toczenia) i można je obecnie kupić poniżej 400 zł, niestety również duży minus za brak rantu ochronnego. Z Bridgestone Potenza miałem do czynienia tylko raz i uważam że to o raz za dużo. W zasadzie zużyły się podczas przejazdu z warsztatu do domu (to oczywiście żart, ale niewiele odbiegający od rzeczywistości). Oczywiście zdaję sobie sprawę, że był to model sprzed 4 lat, ale fatalne wrażenie pozostało.