Sedan vs liftback

eng, 07.06.2010, 23:11 « poprzedni - następny »

eng

Nie ma wycieraczki no i więcej blach jest od szyby.

T

Cytat: eng w 08.06.2010, 13:47
Nie ma wycieraczki no i więcej blach jest od szyby.
No różnica kolosalna... 8)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

KLUSEK

Ogolnie dziwny ten tył w MK4 :/

I nie ma ST :P

T

Cytat: KLUSEK w 08.06.2010, 14:22
Ogolnie dziwny ten tył w MK4 :/
Ale mk4 kombi jest bardzo fajne. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

wojoo

no kombi fajne tylko ze ponoc pękaja tylne szyby jak uruchamiasz podgrzewanie , a najlepsze jest to ze jak juz ci peknie to nie dostaniesz jej nigdzie bo w calej UE ponoc ich ni ma :D

weksla

o szybach tez słyszałem, chyba w tvn turbo było, podobno po 2009 roku już to poprawili i szyby nie pękają.
Co do wyglądu mk4, to kombi faktycznie bije wszystkie pozostałe wersje nadwozia na łeb:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Petersan

Ja do dziś nie rozumiem, dlaczego na klasycznego liftbacka jakim jest ST220 wszyscy mówią hatchback...
Hatchbackiem to może być Focus ST/RS, ale gdzie Mondeo...?

wojoo

Cytat: Petersan w 18.06.2010, 23:56
Ja do dziś nie rozumiem, dlaczego na klasycznego liftbacka jakim jest ST220 wszyscy mówią hatchback...
Hatchbackiem to może być Focus ST/RS, ale gdzie Mondeo...?

Hatchback (ang. hatch – właz, drzwi; back – tył) – typ zamkniętego nadwozia  samochodu osobowego, o dużej tylnej pokrywie (klapie) przestrzeni bagażowej stanowiącej piąte drzwi. Jest to nadwozie jedno- lub dwubryłowe. Część bagażowa samochodu jest dostępna z zewnątrz po podniesieniu do góry tylnej klapy schodzącej z linii dachu do bagażnika lub z wnętrza pojazdu, po odchyleniu oparcia tylnego siedzenia. Klapa zawiera tylne okno i część tylnej ściany.

Liftback - typ nadwozia samochodu osobowego, zbliżonego konstrukcyjnie do samochodu typu hatchback, różniącego się nieznacznie - bardziej pochyloną szybą i (czasem niewielkim) nawisem nadwozia za tylnym kołem. W obu przypadkach szyba unosi się jako integralny element pokrywy bagażnika. W wielu krajach pojęcie tożsame z hatchback, aczkolwiek mianem hatchback  określa się auta klas niższych, często modele miejskie.

czyli potocznie mowiac jedno i drugie moze byc ;)

hashenty

Ja to bardziej rozumię w ten sposób, że tak jak i są cabriolety i roadstery ( cabrio to np audi 80 i bmw serii 3 - conajmniej 4 miejsca siedzące, a roadstery to bmw z3, mercedes slk itd) - hatchback to dla mnie prawie to samo co kompakt. A że kompakta można kupić w sedanie to inna para kaloszy. Np focus sedan. Widzieliście focusa liftbacka, labo astrę liftbacka? :]

Mnie z kolei mondeo MK3 i MK4 bardziej podobają się w liftbacku - tył jest bardziej muskularny - przynajmniej w MK3. A w MK4 sedan ma jakoś zepsute proporcje w odniesieniu do liftbacka. Vectra C w lifcie jest o niebo ładniejsza od sedana. Nawet wersja usportowiona GTS była dostępna tylko w nadwoziu liftback. Więc kombi rzondzi! :D Potem liftback :D Na końcu sedan... :P

Zresztą dziwicie się, że jest 4 razy więcej liftbacków niż sedanów? Dla laika bryła auta praktycznie się nie różni,  a otwór ładunkowy jest nieporównywalnie większy. Kto wybrałby sedana? Ja nie.

eng

Opel w ogóle robi beznadziejne sedany. Jednak pamiętaj, że liftback nigdy nie będzie w tej samej rubryce co sedan/limuzyne :P