Długa podróż. Jak przygotować auto? Co sprawdzić przed wyjazdem?

eng, 23.06.2010, 22:34 « poprzedni - następny »

weksla

Darek nie zapomnij jeszcze sprawdzić czy na pewno masz prezerwatywy w apteczce:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps


Petersan

eng ja nie twierdzę, że w Twoim podejściu jest coś nie tak, po prostu sam tego wszystkiego nie sprawdzam.
A może powinienem... Nie mówię, że nie.

Apteczka wg kodeksu jest nieobowiązkowa więc eng zgrywa hardkora...
Jakby za brak gumy był mandat, to już by miał na sobie  :D


Jondi

Cytat: KLUSEK w 23.06.2010, 22:50
Dzialanie i poziom plynu do spryskiwaczy ;)
Kiedys w okresie jesiennym mi wezyk spadl od zbiorniczka i jechalem bez spryskiwaczy jakies 300KM - horror !

znam to mi spadł w drodze z Łeby do giżycka a potem jeszcze musiałem przejechać z giżycka do krakowa... nic przyjemnego naprawdę

Co do gaśnicy to sie można zdziwić kiedy sie przyda... ja ostatnio gasiłem jakieś volvo na alejach w krakowie

Polecam pojechać przed wyjazdem np do stacji kontroli dać gościowi kilka zł i poprosić żeby przetrzepał auto
Ja zawsze sprawdzam przed każdą trasą ciśnienie w oponach i płyny bo nie fajnie sie leci np autostradą z mała ilością powietrza

T

Cytat: eng w 23.06.2010, 22:54
Ale ktoś może jechać np 3 tyś kilometrów.
Jak ktoś jedzie 3 tys. km w jedną stronę to najlepiej żeby wybrał się wcześniej na mały przegląd i tyle, bo zagranicą średnio przyjemnie się naprawia auto. A w 6 tys. już może wyjść coś sporego. Ale 3 tys. zagranicą i 500 w Polsce to zasadnicza różnica.

Cytat: eng w 23.06.2010, 22:54
Czy w temacie SPRECYZOWAŁEM jak długa ma być podróż.
Nie, ale przypadkowo wiedziałem gdzie się wybierasz i dla 500 km nie ma sensu odprawiać jakichś rytuałów. ;)

Cytat: eng w 23.06.2010, 22:54
Podobnie jak zabezpiecza się w pewien określony sposób auto przed zimą podobnie można je skontrolować przed dłuższą podróżą.
Przed zimą to może się malucha zabezpieczało 30 lat temu, co Ty niby robisz w Mondolocie przed zimą?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

eng

Cytat: Rijndael w 24.06.2010, 00:17

Przed zimą to może się malucha zabezpieczało 30 lat temu, co Ty niby robisz w Mondolocie przed zimą?

O tym zrobię wątek przed zimą.  Zmieniam choćby opony w przeciwieństwie do niektórych.

Bajek

Cytat: Petersan w 23.06.2010, 23:08
Apteczka wg kodeksu jest nieobowiązkowa więc eng zgrywa hardkora...
Zależy w jakim kraju. A Niemcy wiem, że lubią za to Mandat dowalić.

A co warto przed podróżą (zależy też od pory roku):
- zapasowe żarówki, spalą się i szukaj potem
- atlas samochodowy, nawigacja nawigacją, ale może się przydac
- podstawowy zestaw kluczy + taśma izolacyjna
- naładowany telefon / sprawdzony roaming
- w zimie warto mieć koc i coś do picia ciepłego, w lecie sama woda, najlepiej niegazowana - zawsze możesz ją wlać do chłodnicy
- a jak jedziesz za granicę, to warto wykupić pakiet assistance, bo holowanie u naszych zachodnich sąsiadów jest dość drogie.
- a i warto mieć trochę gotówki, bo karty są fajne, ale zawsze jak trzeba zapłacić za coś pilnie to akurat terminal nie działa

eng


T

Cytat: eng w 24.06.2010, 11:49
Zmieniam choćby opony w przeciwieństwie do niektórych.
Przecież zmieniłem przed sylwestrem. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

eng

Ku..a i podczas tej niewielkiej podróży nad nasze piękne polskie morze dostałem mandat za...prędkość. 200 zł i 4 punkty poleciały na moje konto :D hehe

Pozdrawiam ze Stegny Gdańskiej :D:D:D