Subaru impreza wrx STI Prodrive

arkadius73, 03.12.2016, 13:51 « poprzedni - następny »

arkadius73

03.12.2016, 13:51 Ostatnia edycja: 03.12.2016, 13:58 by arkadius73
Witam, po sprzedaży mazdy wrocilem do 4x4 evo już mam i jest robione, a że mam babę z benzyną we krwi to zakupiliśmy takie oto

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



« Dodane: 03.12.2016, 13:58 »

dopiszę póżniej histoię bo jest - hmm jak to w subaru - gruba

bmarcin

czesc, dobrze kojarze to auto w forum subaru od PITER'a? Jesli tak to faktycznie grubo bylo....

T

Powiedz, jak naprawdę jest z awaryjnością STI? Czy jest tak jak mówią, że duże koszty wielu napraw trzeba wliczać w cenę zakupu? Pytam, bo szukam nowego auta i STI teoretycznie spełnia moje kryteria. Ale opinie o awaryjności trochę mnie odstraszają, jestem ciekaw na ile są prawdziwe.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

bmarcin

Zanim arkadius dopisze swoja historie, dodam swoje 3gr.
Jeśli myślisz o modelu z silnikiem 2.5 (EJ25..) to tak, do ceny zakupu dolicz koszt remontu silnika. Kupując ten silnik masz 99% pewności, ze padnie uszczelka pod głowicą (UPG - najlepszy przypadek) lub popłynie tłok. Nie ma różnicy czy auto nowe czy używane. Ten silnik ma wadę i tego nie przeskoczysz. Mialem 2x subaru z silnikiem 2.0 - zero problemów. Obecnie żona jeździ 2.5 - uszczelka już robiona. Koszta - różnie w zależności gdzie robione na jakich częściach i jakie zniszczenia w silniku. Ale przy turbo tanio nie jest (od min 5-6kpln +). Chciałem kupić wrx 2.5, ale powyższe ryzyko mnie zniechęciło. Ogólnie STI to super auto, tą pewność i precyzje prowadzenia ciężko znaleźć u innych (w podobnej klasie), ale silnik to mina.
Tak w skrocie, jak cos pytaj :)

sseebbaa1

Cytat: bmarcin w 04.12.2016, 23:28Kupując ten silnik masz 99% pewności, ze padnie uszczelka pod głowicą (UPG - najlepszy przypadek) lub popłynie tłok. Nie ma różnicy czy auto nowe czy używane.
A czy auto, które już przeszło wymianę UPG na jakąś lepszą jakościowo uszczelkę, jest już zabezpieczone przed kolejną awarią UPG?
Chodzi mi o to, czy te awarie wynikają z samej słabej jakości UPG, czy może inny element szwankuje w silniku, co powoduje, że każda uszczelka i tak zostanie wydmuchana?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

bmarcin

Silnik 2.5 powstal na bazie bloku 2.0 poprzez powiekszenie cylindrow. Mialo byc lepiej, czyli lepsza reakcja na gaz w dolnym zakresie obrotow (i to jest). Efekt uboczny - 2.5 ma za cienkie scianki tlokow co powoduje zbyt szybkie przegrzewanie sie silnika (konsekwencje znamy).
Zazwyczaj przy wymianie UPG stosuje sie mocniejsze szpilki co pomaga na skutek, ale nie eliminuje przyczyny. Niektorzy wstawiaja kute elementy, podobno tez zmniejsza ryzyko ponownej awarii. ALE zadna z tych napraw nie wyklucza kolejnej. Niestety.
Inna opcja jest kupno STI z lat gdzie byl motor 2.0. Ale to bylo przed 2006 rokiem wiec sila rzeczy te auta maja juz swoje na karku. A malo kto kupuje STI do jazdy po bulki, dobre sztuki z tych lat sa juz w cenie.

arkadius73

07.12.2016, 18:48 #6 Ostatnia edycja: 07.12.2016, 19:11 by arkadius73
Cytat: bmarcin w 04.12.2016, 21:41
czesc, dobrze kojarze to auto w forum subaru od PITER'a? Jesli tak to faktycznie grubo bylo...


dokładnie

« Dodane: 07.12.2016, 19:10 »

silnik 2.5 to porazka koncernu subaru , do czego sie nie przyznaja i dalej dłubią te jednostki do nowych sti - rozwiązaniem jak ktoś ma hajs - moze ja za niedługo nabędę jest blok Willalracing oparty na sprawdzonym wycinanym cnc bloku z pominięciem subarowych księgowych abstrakcji

« Dodane: 07.12.2016, 19:11 »

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://forums.nasioc.com/forums//showthread.php?t=2786396