Jakie niedrogie głośniki?

T, 18.05.2010, 13:00 « poprzedni - następny »

wojoo


T

W mk3 fabrycznie głośniki zamontowano bardzo nisko i zakryto paskudną maskownicą. Wysokie tony emitowane z takiego miejsca nie mają prawa brzmieć choćby poprawnie. Moim zdaniem jedyna sensowna opcja to zestaw odseparowany, bo tylko wtedy będziesz mógł umieścić tweatery we właściwym miejscu.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

wojoo

Cytat: Rijndael w 16.09.2010, 22:17
W mk3 fabrycznie głośniki zamontowano bardzo nisko i zakryto paskudną maskownicą. Wysokie tony emitowane z takiego miejsca nie mają prawa brzmieć choćby poprawnie. Moim zdaniem jedyna sensowna opcja to zestaw odseparowany, bo tylko wtedy będziesz mógł umieścić tweatery we właściwym miejscu.

ok ale to ma za 50% ceny a zestaw odseparowany jest jednak drozszy ... watpie bysmy go przekonali ;)

Cinkciarz

problem w tym ze ja nie chce zeby cokolwiek widac bylo w drzwiach ma byc oryginal czyli nie moze z krati wystawac głośnik cos mi koles wsponinal o takim systemie na zewnątrz ale mnie chodziło o to by bylo schowane pod maskownica ma byc oryginał boczkow i mowilem ze mają grac a nie buczec jak sie bas przykreci ;)

wojoo

proponuje kupic te ---> Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/5x7-glosniki-peiying-pyaq572c-ford-fiat-mazda-240w-i1230309528.html

podobny efekt bedzie do tych co pokazales a cena duzo nizsa ... no i nic ci nie bedzie wystawało ;)

T

Cytat: Cinkciarz w 16.09.2010, 22:34
problem w tym ze ja nie chce zeby cokolwiek widac bylo w drzwiach ma byc oryginal czyli nie moze z krati wystawac głośnik cos mi koles wsponinal o takim systemie na zewnątrz ale mnie chodziło o to by bylo schowane pod maskownica ma byc oryginał boczkow i mowilem ze mają grac a nie buczec jak sie bas przykreci ;)
Ale tak się nie da. Przynajmniej tweater musi być umieszczony we właściwym miejscu. Żeby było słychać pełny zakres wysokich tonów, a scena dźwiękowa znajdowała się na właściwej wysokości tweater nie może grać Ci w kolano. Inaczej będzie tak, jakbyś wstawił TV pod stół. Choćby była to plazma za 20 tys. to efekt i tak będzie beznadziejny jeśli umieścisz go pod stołem.

Jeśli chodzi Ci tylko o to, żeby narobić hałasu basem to kup aktywną tubę w supermarkecie. A jeżeli masz po prostu uszkodzone seryjne głośniki (sprawne raczej nie "pierdzą") to mogę Ci odsprzedać sprawne za jakieś grosze. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

Polarny

Mnie osobiście nie przekonuje to, że aby było dobrze, to tweeter musi być wyżej. Oki, wiem że tak powinno być, ale ja np. nie chciałbym integrować w auto dorzucają tweetery gdzieśtam. Z drugiej strony wkurza mnie to, że Ford sam o tym nie pomyślał.

Osobiście ostatnio myślałem nad wymianą oryginalnych, bo jeden z głośników dziwnie coś gra. Nie jestem audiofilem, więc nie interesuje mnie niewiadomo co. W oko wpadł mi ten zestawik - co o nim sądzicie?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/alpine-sxe-5725s-5725-max-200w-5x7-cali-gwar24m-i1229395708.html

wojoo

chcesz wiedziec co sadzimy ... hmmm niestety ale za 80zl to grac na pewno nie bedzie dobrze ;) nie ma nic niestety za darmo ... nie chcesz ingerowac w auto montujac tweetery to proponuje cos takiego

1 - lepszy - Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/rainbow-kx-5x7-glosniki-ford-w-wa-wys-gratis-i1236058013.html
2 - troche gorszy - Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/jbl-gto-8628-gwarancja-pl-mega-wybor-dyst-raty-i1231927724.html

Polarny

250 zł za parę (czyli 500 zł za komplet) to jak dla mnie za dużo. Tym bardziej, że często z trasy która ma 1000 km, jakies 200 km przejadę z włączonym radiem, a pozostałą trasę ze ściszonym. Wolę ciszę i dźwięk silnika - jakoś to mnie bardziej koi (-:

A co do ceny, to tylko na tej aukcji kosztują 89 zł, na inne kosztują już 149 zł.

wojoo

Cytat: Polarny w 19.09.2010, 18:37
250 zł za parę (czyli 500 zł za komplet) to jak dla mnie za dużo. Tym bardziej, że często z trasy która ma 1000 km, jakies 200 km przejadę z włączonym radiem, a pozostałą trasę ze ściszonym. Wolę ciszę i dźwięk silnika - jakoś to mnie bardziej koi (-:

A co do ceny, to tylko na tej aukcji kosztują 89 zł, na inne kosztują już 149 zł.

wiec jak jezdzisz na wyciszonym radiu to w jaki sposob slyszysz ze cos dziwnie gra ;)

poza tym kto ci karze wymieniac wszystkie ? siedzisz z tyłu ze tak sie troszczysz o 2 rząd siedzen :D ?