Poszukiwane minimum dwie osoby chętne na zakup regulatora do świateł dziennych

weksla, 19.02.2011, 16:34 « poprzedni - następny »

T

Napisałem "około", niech sobie koledzy zmniejszą z 20 na 16 i będzie ok. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

Admor85

Cytat: Rijndael w 10.03.2011, 19:09
Napisałem "około", niech sobie koledzy zmniejszą z 20 na 16 i będzie ok. ;)

To napisz im jeszcze jak mają to zrobić bo to urządzenie ma możliwość ustawienia najmniej 40% mocy czyli jak umiem liczyć to jest 22W czyli ok 700 lm natężenia światła więc o wiele mocniej niż światła "dzienne" z homologacją.

Teraz wypadałoby przeprosić mnie za zamieszanie, przyznać się do błędnego toku myślenia i ogólnie poczuć się skruszonym :]

T

Cytat: Admor85 w 10.03.2011, 19:21
To napisz im jeszcze jak mają to zrobić bo to urządzenie ma możliwość ustawienia najmniej 40% mocy czyli jak umiem liczyć to jest 22W czyli ok 700 lm natężenia światła więc o wiele mocniej niż światła "dzienne" z homologacją.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moto.allegro.pl/nowoczesne-swiatla-dzienne-optyka-ff-i1457715046.html

Tu masz 21W i homologacje, aczkolwiek to P21W, więc możliwe, że słabiej świeci niż H1 na 20-22W.

Cytat: Admor85 w 10.03.2011, 19:21
Teraz wypadałoby przeprosić mnie za zamieszanie, przyznać się do błędnego toku myślenia i ogólnie poczuć się skruszonym :]
Ale Ty nie pisałeś, że ma 22, a powinno mieć 16, tylko pisałeś jakieś głupoty o kątach i przesłonach, które nie mają związku z tym tematem. ;) A akurat odbłyśnik w światłach drogowych jest taki jak trzeba. Ew. można podyskutować o mocy.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

Admor85

Bo moc 20W + kąt podniesiony o 2 stopnie niż światła mijania (bo tak jest w każdym aucie) = ŚWIECENIE PROSTO W OCZY i wtedy albo mocy albo zmiana kąta panie specjalista.

Światła pod tym linkiem nie posiadają żadnej homologacji.

T

Cytat: Admor85 w 10.03.2011, 19:46
Bo moc 20W + kąt podniesiony o 2 stopnie niż światła mijania (bo tak jest w każdym aucie) = ŚWIECENIE PROSTO W OCZY i wtedy albo zmniejszenie mocy albo zmiana kąta panie specjalista.
Ale ten kąt (o ile w ogóle to prawda) to drobiazg w porównaniu z tym, że światła drogowe nie mają wyraźnej granicy światła i cienia. To właśnie powoduje, że oślepiają (przy mocy nominalnej), a nie ten nieszczęsny kąt. Ale światła dzienne też wyraźnej granicy światła i cienia nie mają, więc przy dobraniu odpowiedniej moc żarówki wyjdzie na to samo. ;)

Cytat: Admor85 w 10.03.2011, 19:46
Światła pod tym linkiem nie posiadają żadnej homologacji.
Hm... na kloszu mają chyba wytłoczoną. Ale może to ściema, nie wiem.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

Admor85

A nie przyszło ci do głowy że światła drogowe i dzienne nie mają linii światłocienia właśnie przez większy kąt padania światła ??

Byłoby fajnie jak w momencie zapalenia świateł dziennych dało się zmniejszyć ten kąt o 2 stopnie. Wtedy to i 30W nie będzie świecić po oczach. (właśnie ta zmiana kąta jest zastosowana we wspomnianym AUDI przez co nie trzeba zmniejszać wiele mocy w lampach ledowych (jak mają dużo mniejszą to szybciej się niszczą). W lampach zespolonych i z brakiem funkcji w sterowaniu lampami jest to niemożliwe.

albo

Wystarczy zmniejszyć moc nie do 22W tylko do ok.10-15W i wtedy będzie grać. Ale żeby to zrobić to trzeba to urządzenie przerobić a nie montować na ślepo i wierzyć frajerowi który to sprzedaje na słowo, że jest ok. Na allegro jest dużo takich super sprzedawców co wciskają ludziom badziewie pisząc, że wszystko jest cacy. Najbardziej mnie rozwala pisanie że coś ma homologację E ale ile to E to już nie napisze.

Lampy które podałeś w linku mają homologację AR czyli są to lampy wsteczne do przyczepki BUAHAHAH :]
Są naprawdę godne polecenia <hahaha>

Narysuję Ci to bo widzę że tekst nie dociera.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


T

Cytat: Admor85 w 10.03.2011, 20:03
A nie przyszło ci do głowy że światła drogowe i dzienne nie mają linii światłocienia właśnie przez większy kąt padania światła ??
Linia światła i cienia w soczewkowych światłach mijania jest realizowana za pomocą przesłony, natomiast w reflektorach odbłyśnikowych wiązkę światła kształtuje zasadniczo sam odbłyśnik, budowa żarówki, niekiedy też samego klosza. Kąt świecenia nie ma związku z istnieniem linii światła i cienia, a jedynie z jej umiejscowieniem. Po za tym znowu piszesz nie na temat. ;)

Cytat: Admor85 w 10.03.2011, 20:03
Wystarczy zmniejszyć moc nie do 22W tylko do ok.10-15W i wtedy będzie grać.
No i jaki to stanowi problem? Cały czas podawałem wartości przybliżone, a Ty nic o tym nie pisałeś, tylko robiłeś jakieś wykłady o światłach mijania czy dziennych w Audi.

Cytat: Admor85 w 10.03.2011, 20:03
Narysuję Ci to bo widzę że tekst nie dociera.
Lepiej skup się na nauce czytania. :D

« Dodane: 10.03.2011, 21:58 »

Podsumowując -- od samego początku pisałem, że:

- Odbłyśnik świateł drogowych nadaje się do zastosowania w światłach dziennych (co w końcu potwierdziłeś)
- Moc żarówki należy zmniejszyć do ok. 20W (piszesz, że 15W, może i masz rację, ale wyraźnie pisałem "OKOŁO", a nie że ma to być dokładnie 20W, czyli tu też się zgadzamy)

Temat się w zasadzie wyczerpał, cała reszta to dywagacje nie na temat.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

Polarny

Cytat: Admor85 w 10.03.2011, 20:03
Byłoby fajnie jak w momencie zapalenia świateł dziennych dało się zmniejszyć ten kąt o 2 stopnie. Wtedy to i 30W nie będzie świecić po oczach. (właśnie ta zmiana kąta jest zastosowana we wspomnianym AUDI przez co nie trzeba zmniejszać wiele mocy w lampach ledowych (jak mają dużo mniejszą to szybciej się niszczą). W lampach zespolonych i z brakiem funkcji w sterowaniu lampami jest to niemożliwe.
Sprawdziłem jak to wygląda w Audi A4 z 2008 roku, gdzie DRL realizowane jest za pomoca drogowych z pomniejszoną moca. Kąt się nie zmienia, a moc świecenia jest bardzo zbliżona - wydaje mi się, że u mnie jest nieznacznie słabiej. A ten DRL w Audi to rzecz seryjna, więc homologację posiada. Jak to jest więc? Jeszcze spróbuję dokładnie pobawić się tymi światłami w Audi by sobie porównać. Spróbuje też dorwać miernik zmierzyć wartość strumienia świetlnego u mnie i w Audi.

Cytat: Admor85 w 10.03.2011, 20:03wierzyć frajerowi który to sprzedaje na słowo, że jest ok
Nie unoś się i nie denerwuj. Niemniej proszę nie obrażaj osoby której nie znasz.
Pisz merytorycznie ale nie dawaj się zabardzo wciągnąć, bo Rijndael to trudny rozmówca i trzeba mieć cierpliwość i czas do niego.

weksla

ehh a wy się kurde o takie pierdoły kłócicie, daję sobie jaja obciąć że żaden pies się do tego nie przyczepi, odkąd mam te światła mijałem już ze 3 razy patrole, suszarki itp. i nikt się nei czepiał, oni poprostu nie sa w stanie mi tego sprawdzić, pozatym są na to zbyt głupi. A co do oślepiania to sprawdzałem jadąc przed moim autem prowadzonym przed kolege innym samochodem i nie czułem efektu oślepiania, być może że mam fotochrom:)heheh , ale poważnie to nic nie oślepia
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Polarny

Nie ma szans oślepić kogoś w dzień nawet światłami długimi. Siła światła naturalnego jest naprawdę duża - nie pamiętam w wartościach lumenowych - nie wspominając już co jest przy pełnym słońcu.
Na dodatek ludzki wzrok ma świetna właściwość, której nie ma żadne inna optyka - możliwość pełnej akomodacji łącznie z rozjaśnianiem wybranych punktów przy wysokim kontraście.

Ja nie wątpie, że to rozwiązanie jest niehomologowane, ale ... (-: