Poszukiwane minimum dwie osoby chętne na zakup regulatora do świateł dziennych

weksla, 19.02.2011, 16:34 « poprzedni - następny »

T

Oślepić w dzień to może trudno długimi, ale denerwować już można...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

Admor85

No w dzień (w słońcu)  to może i nie oślepia ale jak słońce będzie ku zachodowi a jeszcze będzie w miarę jasno (i wątpię w to że będziecie od razu włączać xenony) to już nawet na obniżonej mocy oślepiają długie. Wystarczy sobie sprawdzić i ew. pomierzyć luxomierzem.

CytatRijndael
- Moc żarówki należy zmniejszyć do ok. 20W (piszesz, że 15W, może i masz rację, ale wyraźnie pisałem "OKOŁO", a nie że ma to być dokładnie 20W, czyli tu też się zgadzamy)

ale to wasze badziewie ma możliwość ustawienia minimum 22W więc tak czy inaczej jest to za dużo.
Rijndael to twoje około to ma dość duże widełki :/

W sumie róbta se co chceta ... chcecie robić sobie z auta ursusa przez montowanie takiego badziewia -> proszę bardzo . Ja w tym udziału brać nie będę i już nawet się nie chcę wypowiadać na tym forum (bo niektórzy wiedzą lepiej albo mają problemy ze zrozumieniem tekstu).
Dla wyjaśnienia : administrator Rijndael jak ktoś ładnie napisał jest ciężki do gadki - trudno - bywa.



Polarny

Cytat: Admor85 w 11.03.2011, 10:32
No w dzień (w słońcu)  to może i nie oślepia ale jak słońce będzie ku zachodowi a jeszcze będzie w miarę jasno (i wątpię w to że będziecie od razu włączać xenony) to już nawet na obniżonej mocy oślepiają długie. Wystarczy sobie sprawdzić i ew. pomierzyć luxomierzem.
Pamiętaj, że ludzkie oko nie oślepia wartość w lumenach, lecz stosunek otoczenia do źródła światła - w końcu ludzkie oko akomoduje się.
Poza tym trochę nie zgodzę się z rysunkiem jaki zrobiłeś. O ile mi wiadomo, to światła dzienne mają być skierowane właśnie tak, by świeciły w oczy "przeciwnika". Chodzi o to, by zwracać uwagę, a jak pisałem, nie oślepią one przy takiej wartości w dzień.

W sumie najlepiej byłoby wydrzeć tutaj normy by wiedzieć dokładnie gdzie i jak definiuja strumień światła.

T

Cytat: Polarny w 11.03.2011, 12:51
Pamiętaj, że ludzkie oko nie oślepia wartość w lumenach, lecz stosunek otoczenia do źródła światła - w końcu ludzkie oko akomoduje się
Ale też trzeba pamiętać, że to co nie przeszkadza dwudziesto- czy trzydziestolatkowi może już oślepiać siedemdziesięciolatka. Dlatego właśnie istnieją te normy, które nam mogą wydawać się póki co przesadzone, ale dla innych są niezbędne.

Cytat: Polarny w 11.03.2011, 12:51
Poza tym trochę nie zgodzę się z rysunkiem jaki zrobiłeś. O ile mi wiadomo, to światła dzienne mają być skierowane właśnie tak, by świeciły w oczy "przeciwnika". Chodzi o to, by zwracać uwagę, a jak pisałem, nie oślepią one przy takiej wartości w dzień.
To jest właśnie to o czym piszę od początku. Dzięki temu światła dzienne są dobrze widoczne pomimo małej mocy. To, jaka ta moc powinna dokładnie być to odrębna sprawa. Chociaż ta kwestia też jest trochę bardziej złożona niż podanie wartości w watach, bo przecież różne żarówki czy różne typy żarówek mogą produkować różnią ilość światła zasilane tą samą mocą. Dlatego właśnie pisałem "około".
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

weksla

ehh Adam. jakiego ursusa, co ty wogole gadasz? Dla mnie jest to bardzo przydatny gadzet, nie zaden badziew. a jesli chodz o oslepianie to tak jak wczesniej pisalem nikogo to nie oslepia. Nie badz taki słuzbista, ty masz wszystko homologowane i zgodne z prawem w aucie?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

MAG

Chopy, a da sie to wasze ustrojstwo podłączyć pod halogeny???

bo w moim S-Maxie tez w ciągu dnia nie uzywam xenonów i jezdżę na właczonych halogenach (przepisy na to tutaj w Szwecji zezwalają - tylko zdaje się nie wolno miec równocześnie halo plus mijania w ciągu dnia właczonych), ale jak wiadomo, halo maja dosyc mocną wiązkę swiatła i szczególnie przy mokrym asfalcie mogą być dla innych kierowców "nieprzyjemne w odbiorze"  :D, szczególnie, że halo w S-Maxie są dość wysoko zamontowane ...
Kwatery na lato w Gdańsku:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

GaBB

Da się - to pod które źródło światła moduł podłączysz to już sprawa drugorzędna :)

MAG

Cytat: GaBB w 29.03.2011, 11:33
Da się - to pod które źródło światła moduł podłączysz to już sprawa drugorzędna :)
no to chyba sobie toto zamówie .... :D
Kwatery na lato w Gdańsku:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

GaBB

działa - przegląd przedwczoraj auto z tym przeszło bez problemu i bez znajomych w stacji diagnostycznej wiec zle nie moze byc chyba :P