Jak zadbać o look masowego wrażenia...

marctwain, 25.05.2010, 17:35 « poprzedni - następny »

marctwain

Praktycznie sealant jest najtrwalszy. Są kombinacje tzw systemowe np. prima amigo i prima epic lub banana gloss, czyli politura amigo i sealant epic, które latem smiało wytrzymują ponad 4 miesiące. Jeśli kładziesz na zimę, doradzam sealanta, bez politury. Dwie warstwy, maksymalnie 3. Więcej nie ma sensu, bo przy aplikacji kolejnych nie uzyskujesz wiekszych grubości powłoki.

jedros1

A co polecasz na lakier Black Panther ????

marctwain

Porządną polerkę, i będzie wyglądał nawet z tańszym woskiem. Ja nie widzę specjalnych różnic dla kolorów, jeśli kładziemy zabezpieczenie na bezbarwny. ;)

Jondi

Trochę temat olałem ale teraz już zabieram sie konkretniej za auto.
Mam już glinkę +ślizgacz do niej sonaxa
kupuje na dniach do tego zestaw który poleciłeś Kluskowi (kupić do tego jakiś wosk jeszcze?)
Mam koliste ryski na aucie. Nie są one jakoś strasznie widoczne, ale sa ;/ Jakim środkiem ręcznie to usunę?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/polerka-samochodowa-2450w-z-regul-okazja-cp105-i1472537798.html warte to coś?

I pytanie od szwagra :D czym sie pozbyć farby z lakieru bo kupiła auto i ma kilka chlapnięć jakiejś niebieskiej farby

Polarny

10.04.2011, 21:45 #84 Ostatnia edycja: 12.04.2011, 20:28 by Polarny
I ja się zabieram za kompletowanie sprzętu.

Oto aktualnie planowane zakupy:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.PoorBoy's World Super Slick & Suds Concentrated Car Wash
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Bilt Hamber Auto-Clay Soft
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Dodo Juice Lime Prime 250 ml
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Raceglaze Wash Pad
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Monster Shine Deluxe Brush
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Finish Kare Exterior Trim restorer (#425)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.PoorBoy's World Trim Restorer
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.okrągłe aplikatory z mikrofibry Chemical Guys

na stanie mam już wosk Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.PoorBoy's World Natty's Wax, który jak zużyje cały, to zamienie na jakiegoś sealanta.


Póki co nie mam jeszcze zbyt wielu elementów, więc umyłem autko w tradycyjny sposób. Czyli szampon autolandowy + gąbka. Niemniej nałożyłem dwie warstwy wosku (w odstępnie dnia), który już mam. Tak że już autko prezentuje się świetnie, a wg to co przeczytałem ma być jeszcze lepiej (-:

hashenty

Byś się pochwalił, i wrzucił jakieś fotki, a nie. Tak gołosłownie :]


Lasko1990

a ja wczoraj z nudów spolerowałem maske bo niestety tylko na tyle miałem czasu ale na dniach dokończe cały samochód...najpierw matuje papierem na wode 2500 no i póżniej przystępuje do polerowania z pasta w tym filmiku

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=2A56acHlFQ8

a najgorsze ze nie zrobilem zdjec jak bylo przed :(

Polarny

Z tym papierem moim zdaniem to lekka przesada. Nie zostawiasz za wiele lakieru na przyszłość. Wystarczyłaby sama polerka.

marcin uk

marctwain - ma doświadczenie i wiedzę i super bo zna temat.

Ale cóż ja też stosowałem metode wiadro i szmpon w woskiem za pare zł lub myjka gdzieś pod stacją. I czasami jakaś tam pasta na końcu namachałem się i wydawało się, że fajnie.

Kolego marctwain :) dla zwykłych pomywaczy auto trzeba to jaśniej. Tak jak dla mnie banalny jest np. hmmmm cykl krebsa

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


bo pamiętam go ze studiów to umięjętność przedstawienie dla nas pomywaczy aut sposobu jak w relatywnie prosty sposób doprowadzić autko do stanu "ładności"

Środki
1. Jaki szampon
2. cleaner
3. cleaner , ktory może zniwelować ryski - bo większoć je ma po myjkach i szczotkach których używamy po kim kto właśnie umył sobie falgi z głota ;)
3. jakie szmatki użyc do mycia, wytarczi(osuszenia) do wypolerowanie.
4. jaki wosk

:)

Porosze w imieniu niedoświadczonych pomywaczy aut. Nazwy produktów lub produkty zastępcze tańszy zestaw dla każdego i droższy  :)

Ja sam się już pogubiłem co i jak z tymi produktami.

Ustalmy - temat polerka to polerka. Temat reczne mycie - to ręczne mycie ewentualnie karczer-myjka pod stacja dla ułatwienia.

ufff się rozpisałem :)