Letnie opony

yoseph, 11.03.2011, 17:15 « poprzedni - następny »

Cons

27.01.2017, 23:22 #220 Ostatnia edycja: 27.01.2017, 23:30 by Cons
widać na każdym aucie każdy ma inne wrażenia ;) zaraz pod Twoim postem jest całkowicie odwrotna opinia.
Mnie najbardziej interesują parametry właśnie jak jest sucho i ciepło bo na mokrym na starcie trakcji nie złapię na czym bym nie jechał (a też potwora nie mam bo raptem 210/330) a i dużo ostrożniej wtedy prowadzę. Ogólnie te gumy są twarde przez co w ciepłym i suchym dobrze kleją na ulicy a przy ostrzejszej jeździe długo trzymają parametry - do upalania po mieście i wypadów sporadycznych na tor się nada. W deszczu nie zauważyłem patologicznych zachowań (ale może to przyczyna sposobu jazdy)
Fiesta ST MK7

Zip

re050a to chyba najgorsza guma jaka mialem :D
twarda, nawet w cieple dni trakcja fatalna
St 330 soon :D
Diler PumaSpeed -rabaciki

T

Pamiętajmy, że ocena opon jest w dużej mierze subiektywna, oczywiście gdy mówimy o oponach najwyższej klasy. Stąd pewnie bardzo różne opinie o tych samych gumach, które w testach wypadają bardzo podobnie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

sseebbaa1

Jestem zawiedziony testem ADAC w tym roku... Chodzi mi o rozmiary jakie były testowane :(

195/65R15 oraz 215/65R16

Do mocniejszych aut takie rozmiary to mogą co najwyżej nadawać się na zimówki, ale nie jako opony letnie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.adac.de/infotestrat/adac-im-einsatz/motorwelt/sommerreifentest_2017.aspx?ComponentId=288926&SourcePageId=6729
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

TAM

Na zimówki też się nie nadają, przynajmniej nie do samochodów osobowych... To straszne balony, jak w ogóle można na czymś takim jeździć? Chyba że chodzi o jazdę po dzikich leśnych dróżkach, rumowiskach, kamieniach itp.

veg

Panowie a coś "tańszego" od Michelin Pilot Super Sport / Pilot Sport Cup 2 do ST220? Budżet na te opony był ale się zmył na amorki i sprężyny.

T

06.03.2017, 19:39 #226 Ostatnia edycja: 06.03.2017, 19:47 by Rijndael
Musisz popatrzeć co aktualnie ma dobrą cenę. Generalnie wszystkie opony topowych marek mają bardzo podobne osiągi. Są też marki trochę tańsze, ale tez godne polecenia, np. Vredstein czy Uniroyal.

« Dodane: 06.03.2017, 19:47 »

Dodam jeszcze, że możesz też bez wahania skorzystać np. z obniżki ceny z powodu trochę starszego DOT (np. o 2 lata).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

TAM

Jeszcze mała cegiełka do tego co pisałem o Vredestein Sessanta – w tą zimę jeździłem na nich w temp. otoczenia -5°, na śniegu. Trakcja była nawet lepsza niż na zimówkach Wintersport 3D. Dopiero poniżej tej temperatury zaczynała pojawiać się przewaga zimówek. Sessanty 235/40/18, WS3D 215/50/17.

sseebbaa1

Cytat: veg w 06.03.2017, 19:36Michelin Pilot Super Sport / Pilot Sport Cup 2 do ST220?
Micheliny Cup2? Jeżeli na tor, to może warto spróbować Extreme VR-1 lub VR-2?
Są to opony nalewane na inne sportowe zużyte opony.
Przy ich cenie można rozważyć kupno drugiego kompletu felg i przekładać w garażu całe koła na dni wyścigowe :D

ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

veg

Wszyscy piszecie o Cup to sobie myślę, coś w tym jest. Ale jeśli tylko na tor to nie dla mnie bo samochodu nie kupiłem na tor :)

Uniroyal mam w drugim Mondeo i cały czas jestem pod wrażeniem jak one pracują w czasie pogody deszczowej. Aquaplaning im nie straszny.