Stosowanie Ceramizera, MOTODOCTORa i innych uszlachetniaczy

satan220, 06.11.2011, 21:45 « poprzedni - następny »

radzio75

Używałem ceramizer do silników benzynowych do kilku aut począwszy od leciwej corsy 1.2 8V rocznik 95 , przez punto 02 , mondeo 97 i mondeo 2001 ... po zastosowaniu specyfiku apetyt na olej znikł , silnik pracował ciszej i troszkę poprawiła się  dynamika na niższych obrotach , generalnie same pozytywy . Jedyny minus to nie należy stosować tego specyfiku do silników z hydrauliczną regulacją luzu zaworowego...niestety w Mondeo 97 ( silver top )  po pewnym czasie zaczęło być słychać szklanki ...może to przez przebieg ( 220tys ) może tylko to był zbieg okoliczności... nie wiem. Generalnie jak auto ma już ze 100tys to warto wlać .

sseebbaa1

Cytat: radzio75 w 28.07.2014, 10:19Używałem ceramizer do silników benzynowych do kilku aut
A jaki konkretnie to był specyfik?
Potrafią się one różnić składem, więc to istotna informacja.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

radzio75


TAM

Ceramizer do silników i ceramizer do skrzyń biegów - Auto Repair firmy Vidar.

mikeyst

Jako że to mój pierwszy post na forum witam wszystkich.
Ja osobiście mam wlałem do swojego mondeo specyfik firmy Liqui Moly stop wyciekom z silnika i jestem zadowolony. Sam specyfik rozkurcza gumowe uszczelki (sprawdzone po godzinie w specyfiku urosły ok 20%)i nie zmienia konsystencji oleju (testowane w proporcji 1/1 z olejem zarówno zimnym jak i po podgrzaniu prawie do zapalenia). Po zastosowaniu spadło zużycie oleju, nie ma już oleju w przepustnicy - od wlania prawie 4tys km i żadnych negatywnych objawów. A i silnik chodzi ciszej. 

iparts

Odwieczny problem, Ceramizer szkodzi czy pomaga. Według mnie jest to bardzo dobre rozwiązanie, czyści jednostkę napędową z tzw. "nagaru" i wpływa pozytywnie na komfort pracy silnika. Nie chcę nikogo obrazić, ale czasami mam wrażenie, że najwięcej negatywnych opinii ten produkt zdobywa od osób które nie miały z nim styczności.

Butelkę 300ml firmy Liqui Moly kupicie za 79zł (dla zainteresowanych Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/oleje-i-plyny,uszlachetniacze-do-plynow,dodatki-do-oleju-silnikowego,65-158-160.html ). Naprawdę można się zdziwić tym, ile różnego rodzaju zanieczyszczeń wypluje silnik.

tomi

Tam,  auto na pycha odpala a na rozrusznik nie?  i pomógł w tym ten środek a możesz mi wytłumaczyć w jaki magiczny sposób :D  

Druga sprawa, po wlaniu silnik był malina wszystko piękne i ktoś dla ciekawości rozbierał sobie znowu tego citroena?  wydając kasę na nowe uszczelki i czas aby to poskładać?    

Historie skrypty jak dla mnie.  

TAM

To nie jest aż tak magiczne... Skoro auto odpalało tylko na pych, to był problem z elektryką (rozrusznik powodował zbyt duże spadki napięcia). Po wlaniu ceramizera prawdopodobie na tyle zmalało tarcie podczas rozruchu, że rozrusznik nie stanowił już tak dużego obciążenia i elektryka dawala sobie radę. Mogło tak być szczególnie w przypadku średniej jakości oleju. Co do cytryny - tak, rozebrany był dla ciekawości (przez właściciela i jego przyjaciół) i dla podjęia decyzji co dalej z nim robić. To były trochę inne czasy :-)

Thombike

Z takich cudów co się leje do silnika lub paliwa to byłem ostatnio zmuszony do zakupu i użycia 2. Po kłopotach z zapłonem i ich wyeliminowaniu 9po ponad 2 miesiącach) dla własnej spokojnej głowy włałem do paliwa Liqui Moly Ventil Reiniger, czyli cos co czysci zawory. Głownie dlatego, że na zimnym silniku nadal praca nie była idealna i potrafił niedopalić lub puścić czarny dymek. niewiele to pomogło. Za to między czasie padł wtrysk lub wtryski, generalnie zaczeły lac, co odbiło sie i na spalaniu i na dostaniu sie paliwa do oleju. Po zatankowaniu na ful dolałem całą puszke Liqiu Moly Injector Reniger. Odpukać, generalnie pomogło i to niemal od ręki. mimo wszystko nie jest idealnie, co oznacza, ze wtryski sa do wymiany tak czy inaczej. Ale Injector Reiniger działa generalnie wprost cudownie, bo z 15-16litró spalanie zesżło mi na niecałe 11 (norma to w granicach 10 powinno być). Więc polecam. Producent pisze nawet, że zaleca regularne stosowanie tego srodka...hmm...w PL jak najbardziej, bo w trasie nigdy nie wiesz co lejesz :D

ethernal