[autocasco] wycena

Essio, 26.01.2012, 12:26 « poprzedni - następny »

T

To dlaczego u mnie w PZU wyszło w zeszłym roku 19 tys. za 2,5? ST220 jest niby mniej warte? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

NeroN

Zalezy od przebegiu, etc. Nie wiem jak to licza ale do dupy. Kumpele mam co w tym robi to powiedziala ze nic mi nie da doubezpieczenie do np. 30kpln poza wieksza skadka :/
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

wojoo

Trzeba wziąć pod uwagę to, że biorąc nowe ubezpieczenie zawsze dostaniemy niższą kwotę niż przy kontynuacji ubezpieczenia.

Znajomy w zeszłym roku ubezpieczał swoją a6 3.0 pb z full opcją i wyliczyli mu 22tyś ( tyle samo też wyceniali golasa z najmniejszym silnikiem...)  a 2 miesiące później sprzedał ją za 35 tys ;)

« Dodane: 26.01.2012, 19:47 »

Cytat: NeroN w 26.01.2012, 18:52Kumpele mam co w tym robi to powiedziala ze nic mi nie da doubezpieczenie do np. 30kpln poza wieksza skadka


Auto warte 20 tyś można ubezpieczyć na kwotę 100 tyś  ale to i tak nic nie da bo ubezpieczalnia wypłaci tyle ile stoi wg eurotaxu ;)

eng

Dokładnie. Kwota jaką otrzymamy za całe rozbite czy skradzione auto wyniesie tyle ile na dzień straty obowiązuje w autotaxie. Jeżeli ktoś na siłę poprosi aby kwota ubezpieczenia będzie większa po prostu na tym straci.

wilhelm

To na ile wyceniany jest zwykły TDCI z tego roku? 10 tys?

NeroN

Pewnie tak :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

wojoo

Cytat: wilhelm w 26.01.2012, 20:22
To na ile wyceniany jest zwykły TDCI z tego roku? 10 tys?

Na pewno będzie więcej wart niż pb

Essio

Nie do końca tak jest, miałem "stałą" cenę w przypadku kradzieży auta. Auto według taxy kosztowało 22.000 i gdyby ukradli auto będę miał wypłatę według taxy na dzień kradzieży, ale wybrałem inną opcję ze stałą ceną niższą tj.: 21.000 i wypłacą mi całą kwotę 21.000.

Co do wyceny Mondeo, kto wie może pomyłka zaszła, której nikt nie ma ochoty zmieniać. Może się to tyczyć, również innych marek. Wcześniej miałem Opla, Seata, VW i ceny były "normalne".

Cytat: NeroN w 26.01.2012, 18:52
Zalezy od przebegiu, etc. Nie wiem jak to licza ale do dupy. Kumpele mam co w tym robi to powiedziala ze nic mi nie da doubezpieczenie do np. 30kpln poza wieksza skadka :/
Jeżeli dostanę gwarancję stałej ceny w przypadku kradzieży, to czemu nie.
Oberslejzen!

jedros1

Sprawdź w Allianz ile cie wycenia :D

wild_weasel

Potwierdzam motyw z wyceną PZU - mój STek wyceniony na 18kPLN przy prawie wszystkich możliwych opcjach zaznaczonych w kalkulatorze polisy. Chciałbym go kupić za 18kPLN  :stupid: