scanxl - diagnostyka ABS

kondzio, 09.02.2012, 15:01 « poprzedni - następny »

kondzio

Cześć,

Czy udało Wam się przeprowadzić diagnostykę ABS programem scanxl?
Mam problem z ABS. Załącza się przy każdym naciśnięciu hamulca przy czym nie wyskakują żadne błędy i do zdiagnozowania na którym kole jest problem chcę dokonać odczytów prędkości poszczególnych kół w czasie jazdy.

kondzio
Mondeo 2003r.  2.0 TDCI 130 KM
Leon I 1.9tdi ASV

T

To, że nie ma u Ciebie błędów w tej sytuacji nie jest szczególnie dziwne, bo w przypadku stwierdzonej usterki ABS-u, auto dezaktywuje cały układ. Prawdopodobnie któryś czujnik wskazuje minimalnie niepoprawne wartości, ale tego pewnie sam się domyśliłeś skoro chcesz sprawdzić odczyty z każdego z nich. Nie wiem niestety, czy przy użyciu ScanXL jest to wykonalne. Kiedyś sprawdzałem nim coś w ABS-ie, ale chyba nic ponad ew. błędy, których zresztą nie było.

Inna możliwa przyczyna jest taka, że ABS działa dobrze, ale hamulce bardzo nierówno Ci biorą, np. jeden z tylnych zacisków szybko przyblokowuje Ci koło.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

kondzio

Blokowanie koła przez jeden zacisk raczej bym wykluczył ponieważ ABS załącza się przy lekkim naciśnięciu hamulca. Przy mocnym hamowaniu, ale takim które nie powoduje blokowania kół ABS się nie załącza (jest ok).
Wydaje mi się, że problemem jest zły odczyt prędkości jednego koła (też o tym pisałeś) i właśnie dlatego chcę to zmierzyć.
Później będzie można szukać czy to czujnik czy może pierścień magnetyczny przy łożysku.

Skanxl po połączeniu przez ABS FORD pobiera PIDy, ale pod koniec pobierania wywala błąd  :(
kondzio
Mondeo 2003r.  2.0 TDCI 130 KM
Leon I 1.9tdi ASV

NeroN

A koła masz wszystkie tego samego rozmiaru ?
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

kondzio

11.02.2012, 10:11 #4 Ostatnia edycja: 13.02.2012, 10:00 by kondzio
Cytat: NeroN w 11.02.2012, 10:06
A koła masz wszystkie tego samego rozmiaru?

Tak. Do niedawna wszystko było ok, a nie robiłem żadnych zmian.

Wczoraj zdjąłem przednie koła i na ile mogłem wyczyściłem tą "obudowę" łożyska w miejscu gdzie jest pierścień. Trochę popsikałem też wd40 na czujnik i jak na razie pomogło, ABS zaczął działać prawidłowo.
W najbliższym czasie będę musiał jednak wymienić łożysko bo koło ma minimalny luz.
kondzio
Mondeo 2003r.  2.0 TDCI 130 KM
Leon I 1.9tdi ASV

T

WD40 to nie jest najlepszy środek do tego celu, bo ma właściwości zarówno czyszczące jak i smarne, więc mówiąc prosto -- najpierw wyczyści, a potem brud przyklei się ze zdwojoną siłą. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

kondzio

Zakończyło się na wymianie łożyska. Było całe rozsypane. Teraz jest wszystko ok
kondzio
Mondeo 2003r.  2.0 TDCI 130 KM
Leon I 1.9tdi ASV

tred102

probowalem podlaczyc sie do swojego steka za pomoca ScanXL z dodatkiem do forda ale niestey przy wyborze diagnostyki ABS wyskakuje mi blad , ze moj interfejs tego nie obsluguje. Interfejs posiadam taki: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.ediag.pl/pwm.html
Pytanie jest proste. Jakiego interfejsu , oczywiscie ogolnie dostepnego np na allegro nie za kosmiczna kase, użyc zeby mozna bylo zdiagnozowac ABS.

rademon

A ja zawsze korzystam z WD40 i jest ok