[Focus] zakup Focus RS vs. Audi S3/ Golf mk6R

przemas10m, 30.09.2012, 19:11 « poprzedni - następny »

przemas10m

witam Koledzy :D
przymierzam sie do zakupu  autka i jako to ze mialem focusa ST i bylem mega zadowolony i ktory z reszta zostal na forum to na pierwszym miejscu jest Focusa RS jednak auto napewno bedzie podlubane i teraz rodzi sie pytanie czy moze  brac S3 w S-tronicu lub Golfa R w DSG 
RS zawsze bedzie oska ale zas wyglad i dzwiek ma wg mnie duzo lepszy niz konkurencja
ale  konkurencja oferuje  za ok 8 k pln podniesienie mocy na  370KM i czasy ok 4,4 do 100 i ok 12,2 na cwiare i naped na 4
pytanie ile zaoferuje focus i jakim nakladem kosztow??

prosze sie wypowiadac :))
FOCUS ST 225KM -> AUDI A4 B8 190KM-> MAZDA 3 MPS 260KM

Essio

Chyba będziesz mieć ciężki wybór.  :)
Ja osobiście bym wybrał RS'a. Auto dobrze zrobione.
eR'ka mnie się również podoba, miałem okazję przyjżeć się dobrze z racji, że byłem w Niemczech w mieście Wolfsburg, gdzie sporo jeździ eR'ek.
S3 bardzo ładne auto ale jakoś takoś.
Jeżeli tutaj ilość mocy jest istotna to tym się kieruj. Każdy z tych aut to klasa sama w sobie.
Co do modów i kosztów z tym związanych zero pojęcia.

Udanego zakupu RS'a ew. eR'ki, S3 na końcu.

Jakieś testy porównawcze oglądałeś?

Ależ chciałbym mieć taki problem jak Ty. :)
Oberslejzen!

przemas10m

cos tam w glowie mam zakodowanego, ogladalem w pl poki co 3 RS-y wszystkie seryjne a jesli chodzi o eRke lub eSke po lifcie to niestety wybor w PL jest zaden wiec zostaje tylko sie wybrac do DE po auto jak niegdys po STeka,
pojawia sie tez kolejne pytanie czy pchac sie w golfa i audi jak wchodza juz nowe modele i  cenyspadna i zas beda duze plecy na aucie:) a jednak RS trzyma w miare dobrze wartosc i podejrzewam ze bedzie trzymal....
FOCUS ST 225KM -> AUDI A4 B8 190KM-> MAZDA 3 MPS 260KM

Essio

O widzisz istotny fakt podałeś cena i powoli wiesz co kupisz. RS się trzyma dlatego nie stać mnie na niego. :)
To jaki kolorek RS'a kupisz... oczywiście, że zielony?  :D
W Wolfsburgu GTI i eR'ek jeździ mnóstwo a w Polsce widziałem może ze dwie sztuki GTI.
Oberslejzen!

przemas10m

serce podpowiada RS :D ale chcialbym poznac wasze opinie koledzy:) rowniez takie ile mozna z RS-a wyciagnac mocy tak zeby mogl konkurowac z podlubanymi autami VAG-a
no zielony RS robi niesamowite wrazenie, bialy jak ma dodane cos czarnego tez jest OK
jedno mnie ciekawi, bo naczytalem sie w necie o awaryjnosci RS-a, a dlaczego nikt nie pisze ze Evo X sie niesamowicie sypie, S3 tez awarie sie zdarzaja ale o tym nikt nie napisze....
FOCUS ST 225KM -> AUDI A4 B8 190KM-> MAZDA 3 MPS 260KM

wilhelm

W RS'ie po wydechu i intercoolerze można uderzać w 370 koni, żeby zrobić więcej chyba trzeba wymienić wtryski i dolot. Warto też zmienić kolektor dolotowy na jakiś tuningowy bo seryjny jest z plastiku i zdarzało się że pękał. Ale wtedy myślę że można dobić do tych 400km, żeby mieć więcej to zmiana turbo a wtedy się już zaczynają spore koszta...

Na FKP dwie osoby mają do sprzedania zielone RS'y:

Alicja - Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=59727
gruby - Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=59155

Co do awaryjności nie wypowiem się, ale kojarzę że jeden użytkownik racingforum miał niezłego pecha i psuło mu się chyba wszystko możliwe... teraz lata meganka rs.

« Dodane: 30.09.2012, 21:40 »

Cytat: przemas10m w 30.09.2012, 20:11RS zawsze bedzie oska ale zas wyglad i dzwiek ma wg mnie duzo lepszy niz konkurencja

Dźwięk ma super, szczególnie z wydechem 3". Wszelkie golfy i rzędowe czwórki mogą się schować :D

vtec

dzwiek silnika - RS (w opcji na przelocie to już nie wspominam)
wyglad - RS (w szczegolnosci w kolorze żabki)
moc (8 klockow i będzie 370) - RS
skrzynia DSG - R lub S-ka
nie wiem jak z zawiasem w przedmiotowych autkach, ale w RS-ie to raczej szału nie ma, w szczegolnosci z przodu.
przy tej samej mocy, auto z DSG objedzie manuala
Jak juz mialbym kupowac auto na 4 lapy (R lub S) to celowałbym napewno w EVO X.
jak to mowi powiedzenie, audi i vw sa wszedzie... RS już nie:)
Rasta mowi ze brałby z hothatchy Meganke RS, ale nie wiem o co mu chodzi z tym autem...

przemas10m

evo X odpada na starcie, znam ludzi co to maja, tylko ze nikt nie mowi o tym jak to sie sypie:( jest wielkie i malo zwrotne mimo ze ma awd
co do eRki lub eSki to rzeczywiscie malo sie  roznia od podstawowych modeli, jedynie naped i skrzynie sa w maire OK
Meganka do mnie nie przemawia wiec nie nie bralem jej w ogole pod uwage
jeszcze jest Impreza STI, jednak tutaj najbardziej podoba mi sie glownie sedan od roku 2010 a  wybor w autach maly a za sprowadzony akcyza duza
Jeszcze zastanawia mnie jedno,jakim nakladem kosztow da sie wyciagnac z RS-a ok 400KM i jak bedzie z przeniesieniem tego na glebe??
FOCUS ST 225KM -> AUDI A4 B8 190KM-> MAZDA 3 MPS 260KM

MAG

Cytat: vtec w 01.10.2012, 21:51
...
Rasta mowi ze brałby z hothatchy Meganke RS, ale nie wiem o co mu chodzi z tym autem...

Autko jest spoko, wyróżnia się w tłumie bardziej niż RS (żadziej spotykaan) i podobno relatywnie mniejsze pieniądze sa potrzebne na 350+KM

Na dodatek auto rewelacyjnie sie prowadzi - w jakiejś szwedzkiej gazetce znalazłem kiedys porównanie RS'a i Meganki - oba auta mocno dłubane (o ile mi sie nie pokręciło, to RS cos na 460KM a Meganka na ok.390) i na torze testowym Meganka pobiła RS'a - na dodatek koszty dłubania w Megance były niższe chyba aż ok. 50tys koron.

btw - oba auta przygotowywane były przez tego samego tunera i jechał ten sam kierowca ...
Kwatery na lato w Gdańsku:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Venomus

Pracuję obecnie w Salonie VAGa, czyli Audi, VW i Skoda. Jeżdżę codziennie różnymi modelami, jechałem także S3 i Rką i powiem szczerze, dla mnie nic szczególnego, d*** nie urywa ;) Ani ładne, ani nie takie mocne, ciasne strasznie przynajmniej dla mnie. Dla mnie normalny Golf i A3 z dodatkami. RS też niby Focus, ale jak się postawi go obok normalnego Focusa to jest kolosalna różnica. Ogólnie to, nigdy w życiu nie dałbym tyle kasy na żadnego VAGa.
Rka była na serwisie z uszkodzonym DSG, skrzywioną półosią oraz nie domykającymi się drzwiami. Ogólnie to już na dachu ruda wyszła :P S3 przyjechała na lawecie z uszkodzoną i cieknącą chłodnicą, po prostu sama z siebie się niby rozszczelniła :P Ogólnie wybór należy do kupującego ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.cougarklub.pl
www.cougarklub.org
Pozdrawiam Wszystkich Patryk :D