[Opony] dobór odpowiednich

Essio, 20.06.2013, 08:36 « poprzedni - następny »

Essio

W aucie mam felgi 18' i opony 225/45 R18. Mam mieszane uczucia co do prawidłowego doboru rozmiaru.
W dowodzie podstawowy rozmiar to: 215/55 R16.
Mogę prosić o pomoc w doborze, wstępnie korzystając z kalkulatora (Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/215/55r16/) wychodzi, że ten rozmiar nie jest brany pod uwagę.
Zależy mi na komforcie oraz cenie opon. Jak wiadomo niektóre profile są o wiele tańsze od innych. A przymierzam się do kupna nowych opon.


« Dodane: 20.06.2013, 08:40 »

Oberslejzen!

Venomus

Przy 18" powinna być oponka 225/40/18 :) Opony teraz wszystkie nowe swoje kosztują, ale w tym rozmiarze można dorwać okazję czy to nowe czy używane.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.cougarklub.pl
www.cougarklub.org
Pozdrawiam Wszystkich Patryk :D

Essio

Też obstawiam taki rozmiar ale chętnie wysłucham rad. Auto nie jest demonem szybkości także nie szukam opony z górnej półki cenowej. Jak kupię opony to pojeżdżę to sprzedaży.
Nie wiem jak auto na takim profilu będzie się prezentować.
Tak wygląda to teraz:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Oberslejzen!

Venomus

Jeżeli nie szukasz mega opon czyli koszt ok 500zł sztuka w górę to polecam Goodride SV308. Za tysiaka masz komplet 4 sztuk, znam 3 osoby co mają takie opony i bardzo sobie chwalą.

P.S Ładna ta Laguna :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.cougarklub.pl
www.cougarklub.org
Pozdrawiam Wszystkich Patryk :D

Essio

Cytat: Venomus w 20.06.2013, 11:38
P.S Ładna ta Laguna :)
A dziękuję.  8)

Tak jak piszesz są do wyrwania na gotowo za 1000zł. 
Ja zastanawiam się nad Roadstone N1000.
Koszt nowej z roku 2013, średnio 350zł. W mojej okolicy są do wyrwania za 1090zł (komplet) rok 2012.
Głownie chodzi o rozmiar abym nie spierd... sprawy.
Oberslejzen!

MAG

Jezeli bazowym rozmiarem jest 215/55/16 to jego odpowiednikiem jest 235/40/18.

Dokłądnie identyczne rozmiary ma Mondeo MkIV, gdzie w polifcie bazowa 16-tka to tez 215/55/16, a na 18-tkach są fabrycznie montowane 235/40/18.
Rozmiar 225/45 też jest to dopuszczalny (mieści sie w ramach norm dla zamienników), ale jest trochę większy jesli chodzi o średnicę i co za tym idzie obwód.

« Dodane: 29.01.2014, 12:19 »

Sorki, ale czy ja śnię? - Zastanawiałeś się nad zakupem chińskich opon?
Kwatery na lato w Gdańsku:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0