którędy jechać nad morze?

weksla, 12.07.2010, 13:21 « poprzedni - następny »

weksla

hej
Za 10 dni wybieram się nad Bałtyk, konkretnie do Rowów (okolice Ustki).
teraz pytanie jak jechać? Czy wlec się standardowo drogą krajową nr 1 przez Łódź itp, (zbrzydła mi już ta droga) czy może macie jakieś fajne, rozsądne alternatywy?
Trasa może być dłuższa, nie zależy mi na ilości km, byle tylko jechało się w miarę płynnie i przyjemnie.
pozdrawiam
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Polarny

Możesz polecieć na Grudziądz i dalej na Gdańsk. Zwiedzić trójmiasto można przy tej okazji. Dołożysz jakieś niecałe 20km, a przy okazji polecisz sobie autostradą.

Kolejną dodatkową opcją jest zahaczenie o Warszawę i odwiedzenie znajomych z forum, którzy stolicują się. Ale to już dodatkowe 100 km pojawia się.

weksla

heheh ta opcja przez Grudziądz nei jest zła no i autostrada:)
Myślałem właśnie o niej.
A co do stolicy to innym razem bo z dzieckiem i teściami (w 2 aucie) to raczej nie będzie udana wizyta:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

eng

Byłem kiedyś w Rowach, ale było to wieki temu. Niestety wpierw musiałem odwiedzić Stegnę także leciałem standardowo jedynką przez Łódź później na Świecie i autostradą (od 2 lat) do Gdańska możesz lecieć i następnie kieruj się już dalej w kierunku Ustki.  Może ew dałoby się jakoś a4 na Wrocław, a później tam gdzieś odbić w kierunku Rowów?

wilhelm

Ja bym próbował za wszelką cenę minąć Łódź. Wierzcie lub nie, ale nie trawię jazdy przez to miasto... światła co chwilę, korki, po prostu masakra :P Resztę jechałbym chyba standardowo. Fajny jest odcinek z autostradą przed Gdańskiem, można trochę odpocząć i w razie czego przetestować furkę. Później musiałbyś tylko znaleźć jakieś sensowne odbicie na Ustkę.

T

Cytat: eng w 13.07.2010, 09:37
Byłem kiedyś w Rowach
:wojoo:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

Polarny

Cytat: eng w 13.07.2010, 09:37ew dałoby się jakoś a4 na Wrocław, a później tam gdzieś odbić w kierunku Rowów?
No pomysł też jest ciekawy. Tym bardziej, że przejeżdżałbyś przez Wrocek, więc może znalazłbyś czas na jakiś krótki przystanek i szybki spot 2 osobowy/samochodowy? Możesz zawsze jechać jedną trasą a wracać drugą. To jest wtedy masz pełne urozmaicenie. Przez Wrocek jest niedużo dłużej (40 km), no i masz autostradę do samego Wrocka. Później musisz przebić się przez Wrocław, ale mogę pomóc jakby co. Szybko i bezboleśnie praktycznie o każdej porze.

weksla

Dziś wyjazd około 23 - wybieram drogę przez Częstochowa, potem Łódź - Grudziądz i na A1, potem wybrzeżem na miejsce.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wojoo

Cytat: weksla w 23.07.2010, 15:46
Dziś wyjazd około 23 - wybieram drogę przez Częstochowa, potem Łódź - Grudziądz i na A1, potem wybrzeżem na miejsce.


omnijaj grudziądz! tam poluja na mondeo ;)

weksla

hehehhe wiem, ale ominę jego szrot szerokim łukiem:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps