Wygłuszanie drzwi

Polarny, 26.07.2010, 22:16 « poprzedni - następny »

wilhelm

czym one się różnią?

T

Te lepsze nazywały się "atermiczne".
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

igrzelczyk

Witam Kolegów
najbardziej (jesli chodzi o drzwi)chalasuje dolna uszczelka ktora jest na progu ,pozniej wymieniłbym uzupelnil bym uszczelke dookola drzwi o wezyk igielitowy (wsadzamy go do wnetrza uszczelki)i...jest spokoj ,wyszlo mi to po kompleksowym tlumieniu auta, na marginesie nie warto przeplacac z dynamate wystarczy stp(bomb na drzwi,standard na reszte-ja na reszcie akurat mam hollywooda i tez jest ok )mata likwiduje rezonanse -nie wyglusza ,i na nia dajemy pianke(moze byc splen z stp ja kozystalem z gumy budylowej 2cm z wytlumienia szachtow wentylacyjnych-bardziej skuteczna i tansza) generalnie warto na szyby przednie(jesli tyl jest oklejony przyciemniajaca folia)nakleic folie(tzw15)antywlamaniowa (duzo daje jesli chodzi o szumy ) no i juz auto przy 180 jest tak glosne ze mozna rozmawiac szeptem hmm ale... jestesmy lzejsi o jakies 2000-3000 tysie no i auto pare kilo ciezsze :D
pozdro
maniek
ps tu macie linka z obrazowym przepisam na tlumionka furtek i autka
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.audiocar.pl/forum/viewtopic.php?t=5267  :)
Car Audio /Mistrz Europy 2010 SQ Kategoria Profi

T

Cytat: igrzelczyk w 29.08.2010, 20:16
mata likwiduje rezonanse -nie wyglusza ,i na nia dajemy pianke
No właśnie, mam spostrzeżenia. Na zewnątrz drzwi dałem STP Standard, do środka zwykłe polimerowe i niestety w obrębie średnicy i wysokiego basu słychać taki charakterystyczny pogłos (jak w za słabo wytłumionych kolumnach). Dam jeszcze trochę pianki, mam nadzieję, że to rozwiąże ten problem...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

igrzelczyk

Cytat: Rijndael w 30.08.2010, 08:42
No właśnie, mam spostrzeżenia. Na zewnątrz drzwi dałem STP Standard, do środka zwykłe polimerowe i niestety w obrębie średnicy i wysokiego basu słychać taki charakterystyczny pogłos (jak w za słabo wytłumionych kolumnach). Dam jeszcze trochę pianki, mam nadzieję, że to rozwiąże ten problem...
zew. blache wewn. drzwi powinienes wytlumic czyms sztywnym (aby skasowac rezonans blachy )plat od tapicerki tez standard moze byc pod warunkiem ze zrobiles pod niego usztywnienie (zamkniecie otworow technologicznych),w przeciwnym wypadku zrobiles membrame bierna co moze powodowac wymieniony przez ciebie efekt,jesli chciales poleciec budrzetem trzeba bylo dac standarta na zew blache+ usztywnienie i wew blache standardem i na to np splen stp i bylo by git(otwory mozna zaslepic np rozklepanym profilem do regipsow + nity)
pozdrowka
maniek
Car Audio /Mistrz Europy 2010 SQ Kategoria Profi

wojoo

Cytat: igrzelczyk w 29.08.2010, 20:16

najbardziej (jesli chodzi o drzwi)chalasuje dolna uszczelka ktora jest na progu ,pozniej wymieniłbym uzupelnil bym uszczelke dookola drzwi o wezyk igielitowy (wsadzamy go do wnetrza uszczelki)i...jest spokoj ,wyszlo mi to po kompleksowym tlumieniu auta


mogłbys cos wiecej napisac na ten temat ? ja mam najwiekszy problem wlasnie z szumami dochodzacymi z drzwi (mam wrazenie jakbym mial pootwierane okna z tyłu) nacinasz w jednym miejscu uszczelke i wkładasz tam ten wężyk ? jak poradziles sobie z dolną uszczelką

igrzelczyk

dolna poprostu kupilem nowa (jest delikatnie zmodyfikowana jak twierdza w serwisie)i daje rade ,jesli chodzi o uszzelke dookola drzwi porostu zdejmujesz ja w jednym miejscu nacinasz i wkladasz (musi byc dosc sztywny,ja stosuje te od sprezonego powietrza ,silikonowe)igielit o srednicy(dokladnie nie pamietam jakiej)ok 6-8mm i po szumie ,u mnie po wygluszeniu calego auta masakrycznie swistalo -i ucichlo  :)
Car Audio /Mistrz Europy 2010 SQ Kategoria Profi

hashenty

Koledzy mam pytanie  :D

Jaki mieliście patent na wygłuszenie rezonansu przycisków do szyb od strony kierowcy?
Mam całe wygłuszone drzwi przednie i jest w miarę elegancko.  Tylko jak odkręcę konkretniej to drażni mnie jak latają sobie te przyciski - 4 sztuki. Jakiś pomysł jak to usztywnić, wygłuszyć? Hałasują skubane i niesamowicie wkurzają, bo naokoło cisza i tylko to słychać. Uporałem się już z rezonansem schowka na okulary, dołożonej lampki oświetlenia nad tylną kanapą, zostało tylko to.

igrzelczyk

Cytat: hashenty w 19.09.2010, 20:32
Koledzy mam pytanie  :D

Jaki mieliście patent na wygłuszenie rezonansu przycisków do szyb od strony kierowcy?
Mam całe wygłuszone drzwi przednie i jest w miarę elegancko.  Tylko jak odkręcę konkretniej to drażni mnie jak latają sobie te przyciski - 4 sztuki. Jakiś pomysł jak to usztywnić, wygłuszyć? Hałasują skubane i niesamowicie wkurzają, bo naokoło cisza i tylko to słychać. Uporałem się już z rezonansem schowka na okulary, dołożonej lampki oświetlenia nad tylną kanapą, zostało tylko to.
sinuslive w spreju lub poprostu wyciagasz je oklejasz warstwa tasmy izolacyjnej(kotek)i wciskasz Z POWROTEM i juz
powodzenia
maniek
Car Audio /Mistrz Europy 2010 SQ Kategoria Profi

hashenty

Dzięki wielkie! Wyjąłem przyciski, okleiłem potrójna warstwą taśmy izolacyjnej (2 to było za mało - jeszcze miały luz na boki). Włożyłem na miejsce i wreszcie cisza! 8) Już nie hałasują latając na boki w prowadzeniach. Aż mi wstyd, że nie spróbowałem wcześniej ich wyjąć od góry :D. Myślałem że trzeba cały komplet z boczka wykręcić  i dalej bawić się w rozkręcanie.