Mazda MX-5

loockas, 02.09.2018, 14:03 « poprzedni - następny »

loockas

02.09.2018, 14:03 Ostatnia edycja: 02.09.2018, 14:18 by loockas
Korzystając, że temat wciąż otwarty to się pochwalę następcą Focusa. Prawie 11 lat czekałem by sobie w końcu sprawić MX-5.

Auto po części jest fordem, bo 2.0 LF to nic innego jak duratec z Focusów MK3. Moc 160km, napęd oczywiście na tył. Smaczku dodaje 6 biegowa manualna skrzynia z LSD :P Na prostej szału nie ma, ale na zakrętach robi cuda. Na suchym nie ma problemu by lecieć bokiem, na mokrym jest problem by nie lecieć bokiem :)

Na forum zostaję, bo sporo wartościowej wiedzy tutaj jest nagromadzone, zakręceni motoryzacją ludzie i ciekawe projekty które nadal chciałbym śledzić :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


xtremesystems

sam sprowadzales czy gdzies w Polsce znalazles zadbany egzemplarz?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

loockas

W Polsce. Znalezienie jednak takiego auta w stanie akceptowalnym jest trudne. Niestety Mazdy mają romans z korozją, udało mi się jednak znaleźć jeszcze zdrowy egzemplarz. W przypadku kabrioletu istotne jest by nie był po bocznym dzwonie. Tutaj tylko lekkie obcierki i malowane 3 elementy, buda nie ruszona. Mechanicznie igła, nowe Billstetyiny założone początkiem sezonu, przebieg 93kkm. Wizualnie do kilku poprawek, ale prawdopodobnie leci w zimie w całości do oklejenia.

sseebbaa1

Fajna zabaweczka!
A jak skończy się silnik 2.0, to najwyżej zapakujesz V6 też Forda :) - jest taki projekt fajnie pokazany na YT.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

loockas

Amerykanie wkładają V6, ale to za dużo kombinowania. 2.5 z Fusion/Mazdy6 pasuje p&p, ma wprawdzie tylko 10km więcej ale ładnie się go dmucha :) Mimo wszystko mocy tu nie brakuje, auto waży ledwo ponad tonę. Do tego rozkład masy niemal 50:50 co powoduje, że nawet laik poradzi sobie z rzucaniem tyłkiem. Prowadzi się to jak gokart. Z każdym km kocham ten samochód coraz bardziej. Fun zdecydowanie inny niż w przypadku Foki.

Mam kilka planów. Na zimę oklejanie, bo lakier jest w kiepskim stanie. Przy okazji gwint, nowe gumy i lakierowanie felg. Jak to ogarnę to założę wtedy osobny temat, bo teraz jeszcze nie ma na co patrzeć :)

Za tydzień jadę polatać po Kotlinie Kłodzkiej z innymi MX-5, a na koniec października Tor Poznań z klubem MS :)

bishop

Cytat: loockas w 16.02.2019, 01:36Moja Mazda z silnikiem forda po małym liftingu
Ktoś widzi zdjęcia?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

incognito8848


loockas

17.02.2019, 13:45 #7 Ostatnia edycja: 17.02.2019, 13:47 by loockas
EH, znowu uprawnienia w google photos. I niestety brak mozliwości edycji postu... No trudno ;)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


T

17.02.2019, 19:14 #8 Ostatnia edycja: 17.02.2019, 19:18 by Rijndael
Bardzo ładna. :)

« Dodane: 17.02.2019, 19:18 »

Wydzieliłem do nowego tematu i przeniosłem do odpowiedniego działu, bo auto na pewno na to zasługuje. :) Jeśli chcesz zmienić nazwę tematu lub coś w pierwszym poście to daj znać na PW.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

loockas

Dzięki. Wrzucę lekką glebę, zrobię lepsze zdjęcia i ogarnę pierwszy post. Odezwę się :)