[prasa] Tragedia na drodze - 18 osób nie żyje

T, 12.10.2010, 14:19 « poprzedni - następny »

T

Dzisiaj po godzinie 6 rano tuż za Nowym Miastem nad Pilicą w powiecie grójeckim, na drodze wojewódzkiej nr 707, doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Zderzyły się czołowo volkswagen transporter z ciężarowym volvo. Zginęło 18 osób, które jechały busem. Przeżył tylko kierowca ciężarówki.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://wiadomosci.onet.pl/raporty/tragiczny-wypadek-w-nowym-miescie/najwieksza-katastrofa-drogowa-od-16-lat-18-osob-ni,1,3731728,wiadomosc.html

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://wiadomosci.onet.pl/fotoreportaze/Kraj/tragedia-na-drodze-18-osob-nie-zyje,3731645,0,fotoreportaz-maly.html
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

Cinkciarz

masakra totalna!! od 16lat nie było takiego wypadku

Blade

nie wiem czy czytaliście inne artykuły ale....

cytuję za Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Wiadomości.Onet.pl

"Bus - według policjantów - nie był przystosowany do przewożenia tak dużej liczby osób. Pasażerowie nie byli przypięci pasami, siedzieli na prowizorycznych siedziskach, skrzynkach i deskach....."

także sorry ale.... zginęli z własnej winy....

weksla

czy ja wiem że z własnej winy??
Przykład:
Za czasów studenckich jezdzięłm z krakowa busami, żeby znaleźć miejsce graniczyło z cudem, bo podjeżdżał jeden bus przykładowo na 15 minut, a pchało się do niego 50 osób, wiadomo że z 25 zostawała i tak cały czas, wykożystujący to nieuczciwi kierowcy dokładali dodatkowe niehomologowane siedzenia, i tak każdy na nich siadał. Powiedz mi czy ty byś nie usiadł? Czekałbyś jeszcze parę godzin żeby usiąsć na normalnym miejscu, a nie być o 3 godziny w domu wczesniej??
Szczerze wątpię.
Pozatym nawet jak były siedzenia wporządku, to druga połowa podróżujących jechała na stojąco gniotąc się jak przysłowiowe sardynki w puszcze.
Może po tej tragedii się za to wezmą, ale niestety takie sa realia
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Blade

wiesz.... niehomologowane siedzenia a ich całkowity brak... to dwie sprawy...

gdyby Ci co się tym zajmują zaczęli lepiej sprawdzać takie busy (i nie tylko) to obyłoby się bez ofiar....


T

Nie obyłoby się bo wszystko wskazuje na to, ze przyczyną wypadku była głupota kierowcy, który wyprzedzał bez widoczności. A ludzie jeżdżą takimi busami nie dlatego, że lubią czy ktoś ich zmusza, ale dlatego, że tylko na to ich stać.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl