EVO IX MR

kubańczyk, 23.03.2015, 21:20 « poprzedni - następny »

skoti79

Cytat: TAM w 24.03.2015, 13:10
Jeśli się tyle samo podziała przy Evo co przy ST, to ST zawsze będzie szybsze. A co do trakcji - jeśli rozumieć przez "trakcję" tylko zrywanie przyczepności przy przyspieszaniu, to Evo zawsze będzie mieć lepszy start, ale już podczas jazdy sprawa wygląda zgoła inaczej. Sam byłem świadkiem jak, dwa prawie 400 konne Evo dostawały na torze w d. od 215 konnego Focusa RS MK1. Na prostych go oczywiście doganiały, ale żaden z nich nie miał szans na krętych odcinkach i w sumie RS zyskiwał na każdym okrążeniu prawie sekundę (!).
TAM, pytanie co to było za evo. No i oczywiście chodziło mi o porównanie evo z ST, które ma słaby rozkład mas i w zakrętach nie poszalejesz, a RS to RS :). Już nie wspomnę o gorszych warunkach typu mokro, śnieg, szuter ...

« Dodane: 24.03.2015, 14:39 »

Cytat: yayko w 24.03.2015, 13:20
to macie porównanie :)
civic vs evo
oglądać od 57 sek :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=PmEI5qUIBMU
Ale dalej civic dostaje :)

TAM

Cytat: skoti79 w 24.03.2015, 14:38TAM, pytanie co to było za evo. No i oczywiście chodziło mi o porównanie evo z ST, które ma słaby rozkład mas i w zakrętach nie poszalejesz, a RS to RS
Aleś się uparł na ten rozkład mas... :) Przecież RS MK1 ma 63/37, niemal identyczny jak ST170 i praktycznie taki sam jak ST MK2 i RS MK2. Silnik 2.5 w ST nie jest ciężki, jest wykonany z lekkich stopów. 2-litrowy Focus Duratec ma taki sam rozkład mas.
Oba Evo były gen. IX, mocno podkręcone na prawie 400 KM, z gwintowanym zawieszeniem i ogromnymi hamulcami. Mimo to i mimo przewagi mocy 390/215 traciły sekundę na okrążeniu (RS MK1 był seryjny). Jak po takim porównaniu w żadnym razie nie uznam Evo za fajne auto.

MAG

Cytat: TAM w 24.03.2015, 16:56
... Przecież RS MK1 ma 63/47 ...
hmmmm, ciekawe, razem mamy 110% ..  ;-)
Kwatery na lato w Gdańsku:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

TAM

Sorry, oczywiście 63:37... Już poprawiłem.

skoti79

Cytat: TAM w 24.03.2015, 16:56
Aleś się uparł na ten rozkład mas... :) Przecież RS MK1 ma 63/37, niemal identyczny jak ST170 i praktycznie taki sam jak ST MK2 i RS MK2. Silnik 2.5 w ST nie jest ciężki, jest wykonany z lekkich stopów. 2-litrowy Focus Duratec ma taki sam rozkład mas.
Oba Evo były gen. IX, mocno podkręcone na prawie 400 KM, z gwintowanym zawieszeniem i ogromnymi hamulcami. Mimo to i mimo przewagi mocy 390/215 traciły sekundę na okrążeniu (RS MK1 był seryjny). Jak po takim porównaniu w żadnym razie nie uznam Evo za fajne auto.
To może jakiś Kubica był w focusie :D

kubańczyk

Cytat: beny2345 w 23.03.2015, 23:24
powiem tak, rownież marzy mi sie evo i tez myslalem ze moje kolejne auto to bedzie właśnie to. Ale poki co naciesze sie focusem jeszcze :)
Opowiedz jak wrazenia z jazdy 4x4 jak sie auto zachowuje w zakrętach jak z przyspieszeniem itp.
4x4 to zupełnie inna bajka, najlepiej oczywiście różnicę czuć na mokrym(na śniegu nie miałem okazji), w mocnych FWD cały czas trzeba walczyć z samochodem i szukać przyczepności, a w czterołapie pedal to the metal, najwyżej postawi bokiem, lekka kontra i dalej się leci. Nie miałem okazji ruszać z procedury startu, muszę podpatrzeć jak inni spinają dyfry itp, ale wydaje mi się, że byłby problem z STkiem. Postaram się nagrać filmik evo vs st
Cytat: bishop w 24.03.2015, 10:58
Ładna parka.

Na razie jeszcze parka, ale brat, który obecnie użytkuje ST coś przebąkuje, że będzie chciał jeździć czymś bardziej ekonomicznym :S
Cytat: MAG w 24.03.2015, 11:04
Hehe - stadnina w barwach narodowych....
dokładnie, interesowały mnie TYLKO BIAŁE evo9 :D
Cytat: TAM w 24.03.2015, 16:56
Aleś się uparł na ten rozkład mas... :) Przecież RS MK1 ma 63/37, niemal identyczny jak ST170 i praktycznie taki sam jak ST MK2 i RS MK2. Silnik 2.5 w ST nie jest ciężki, jest wykonany z lekkich stopów. 2-litrowy Focus Duratec ma taki sam rozkład mas.
Oba Evo były gen. IX, mocno podkręcone na prawie 400 KM, z gwintowanym zawieszeniem i ogromnymi hamulcami. Mimo to i mimo przewagi mocy 390/215 traciły sekundę na okrążeniu (RS MK1 był seryjny). Jak po takim porównaniu w żadnym razie nie uznam Evo za fajne auto.
Evo na krętych krótkich odcinkach ma prze****** i nie musi być focus 200 konny tylko wystarczy chociażby lekkie,krótkie saxo żeby go objechać, te 400 koni tylko może się przydać na długich prostych czy szybkich zakrętach, a nie jakiś szykanach KJS'owych. Poza tym gwint gwintowi nierówny, z tego co mi wiadomo jest przepaść między gwintowanym TEIN'em za 6k a np. proflexem za 20k.Ciekawe też na jakich oponach jechały lancery i focus, no i oczywiście kto nimi kierował :)Na marginesie, żeby FWD było konkurencyjne to musi być sucho w innym wypadku nie mają żadnych szans. Praktycznie w każdym porównaniu uznam Evo za meega fajne auto, którym można i polatać bokiem i pokręcić dobre czasy, jedynie co to może mieć problem z dobrymi fwd na kjs w odpowiednich warunkach :)

snafu

W poznaniu Clio RS (z Gdańska zresztą) nie takie fury rozjeżdzało, a to jest szybki tor.
Ale Evo to frajda z tego co tym można robić + warunki atmosferyczne nie są straszne.

Niemniej jak już się wyszalejesz, sprzedaj oba i kup sobie Golfa Rkę i dobrze ją zrób. Pogodzi wszystko :)

steveno

Cytat: snafu w 24.03.2015, 23:54
W poznaniu Clio RS (z Gdańska zresztą) nie takie fury rozjeżdzało, a to jest szybki tor.
Ale Evo to frajda z tego co tym można robić + warunki atmosferyczne nie są straszne.

Niemniej jak już się wyszalejesz, sprzedaj oba i kup sobie Golfa Rkę i dobrze ją zrób. Pogodzi wszystko :)

Golf R tak jak Scirocco ma napęd xaled więc jest to oszukane 4x4 a sti i evo mają stały napęd.I dlatego to wymiata jak cholera a R -ki po czasach na torach furory nie robią. Może być i ośka byle ze szperą mechaniczna i też będezie dawać rade.

« Dodane: 25.03.2015, 09:41 »

Gratuluje Evulca:) Musimy się złapać kiedyś:)
Do przodu!!!

snafu

Steevo, że mają haldex chyba nie trzeba wspominać. Ale haldex to też zaleta. Mniejsze straty na napędach na prostej.
Programowo moższesz go spiąć na stałe na przejazd okrążenia. Fakt, że bez porównania z tym co w evo siedzi, w szczególności jak dobrze się tam szpery dobierze.
Co do czasów na torach. Tu bym trochę upatrywał przyczyny też i w kierowcach i w tym, że nie jeżdzą na 100%. Inaczej się jeździ wydmuszką do zabawy, inaczej takim dailycarem, którym na tor się przyjechało okazjonalnie.

Generalnie ja doszedłem do wniosku, że Rka/S3 to najlepsza opcja na daily cara. Cały rok trakcja, fajnie się modzą, komfortowe. Wszędzie kompromisy ale łącznie dające najwięcej.

yayko