EVO IX MR

kubańczyk, 23.03.2015, 21:20 « poprzedni - następny »

T

Fajne auto, ale to nie Ford, więc przeniosłem dyskusję do odpowiedniego działu. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

Kris1976

25.03.2015, 23:33 #21 Ostatnia edycja: 25.03.2015, 23:35 by Kris1976
Cytat: snafu w 25.03.2015, 09:57Generalnie ja doszedłem do wniosku, że Rka/S3 to najlepsza opcja na daily cara.
Lepsza opcja to RS3 ...tylko ta cena :( 


« Dodane: 25.03.2015, 23:35 »

Cytat: TAM w 24.03.2015, 16:56Aleś się uparł na ten rozkład mas... Smiley Przecież RS MK1 ma 63/37, niemal identyczny jak ST170 i praktycznie taki sam jak ST MK2 i RS MK2. Silnik 2.5 w ST nie jest ciężki, jest wykonany z lekkich stopów. 2-litrowy Focus Duratec ma taki sam rozkład mas.
Oba Evo były gen. IX, mocno podkręcone na prawie 400 KM, z gwintowanym zawieszeniem i ogromnymi hamulcami. Mimo to i mimo przewagi mocy 390/215 traciły sekundę na okrążeniu (RS MK1 był seryjny). Jak po takim porównaniu w żadnym razie nie uznam Evo za fajne auto.
...czyli cudze chwalicie...swego....nie doceniacie  :evil:
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

GIZIU

7 lat temu miałem Evo IX przez dwa lata. Tym autem nie da się normalnie jeździć, non stop trzeba butować. Człowiek się czuje jak w Fast & Furious ;) Jednakże sprzedałem bo na dłuższą metę jest męczące (głośne, twarde, policja się czepiała non stop) no i paliło mi min 18 litrów. To było w czasach gdy V-Power Racing kosztował 4,99zł, ;)

Żeby było śmieszniej to przed Evo też miałem ST tylko electric orange ;)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.furious.pl/furious2006-2011/article/lancer-evo-IX/index.htm

skoti79

Zaraz TAM wypomni tą "przepaść między autami " :D

steveno

Stały napęd to stały naped:) ,ale i stale koszty paliwa itp. Też myślałem nad Evo ,ale koszty serwisowania w porównaniu do Rs-a mnie przekonały. Evo to evo a ST I RS-y to  ST I RS-y:) Porównywać można tylko po co :) Każdy ma 1000 zalet i to się liczy.
Ps. Będziesz nim latał na kajtkach czy St zostaje do zabawy?
Do przodu!!!

kubańczyk

Cytat: steveno w 27.03.2015, 18:45
Stały napęd to stały naped:),ale i stale koszty paliwa itp. Też myślałem nad Evo,ale koszty serwisowania w porównaniu do Rs-a mnie przekonały. Evo to evo a ST I RS-y to  ST I RS-y:) Porównywać można tylko po co :) Każdy ma 1000 zalet i to się liczy.
Ps. Będziesz nim latał na kajtkach czy St zostaje do zabawy?
Długo się zastanawiałem nad RS'em, ale mając STka naprawdę mocno zbliżonego do RS'a mogłem wybrać tylko 4x4 i tylko evo :) Koszty paliwa to takie wg mnie porównanie bez sensu bo czy wleję 16 do evo czy 15 do RS'a, ST'ka to żadna różnica. Serwisowanie to już co innego, ale części do RS'a są równie drogie i może trochę bardziej dostępne, tylko w evo jest więcej rzeczy które mogą się roz*****. Evo idzie do zabaw itp. tam gdzie jego miejsce, a ST szkoda na zabawy bo to jeszcze cywilizowany pojazd i idzie na allegro może nawet jutro :) Jestem jeszcze na etapie zmiany koloru w Evo technologią "folii w płynie", słyszeliście coś o tym, polecacie, odradzacie ? Myślałem też o kolorze takim jaki jest obecnie ST, czerwonym.

Mustang

Cytat: kubańczyk w 27.03.2015, 19:15Jestem jeszcze na etapie zmiany koloru w Evo technologią "folii w płynie", słyszeliście coś o tym, polecacie, odradzacie?

Jeśli chodzi o plastidip lub plastilak ja osobiście już mam mieszane uczucia, miałem na fieście i długo nie wytrzymało. Jeśli będzie położona za cienka warstwa to zrywanie tego jest później MĘKĄ w najgorszym tego słowa znaczeniu.

steveno

Ja malowałem felgi i była tragedia rysuje się jak cholera i dużo siły nie potrzeba w to włożyć a i umyć potem cieżko fakt ze miałem biały kolor ale po moich doświadczenia odradzam lepiej auto okleić tradycyjna folia :)
Do przodu!!!

steveno

wrzuć foty
Do przodu!!!