Opony 225/40 R18

wilhelm, 14.07.2010, 22:28 « poprzedni - następny »

wilhelm

Chwalcie się, jakie macie oponki na waszym STkowym felunku i jak wam się na nich jeździ? Wady, zalety itp. Przymierzam się do zaopatrzenia w w/w felgi i muszę kupić jakieś opony (mogą być nawet używki byle by były w przyzwoitym stanie :D). Czekam na wasze porady, dzieki

wojoo

Goodyear F1 - swietne oponki , ja jestem z nim bardzo zadowolony

polecam rowniez vredestein ultrac sessanta - chyba juz nie ma lepszych ;) ale cena tez nie jest niska :wojoo:

Polarny

Ja jeździłem wcześniej na Goodyear Excellence (kupiłem jako nówki i jeździłem na nich w tamtym roku). Opony bardzo dobre, na suchym trzymały się świetnie, na mokrym zaskakująco dobrze.
Były to opony w rozmiarze 215/55 R17.
W tym roku stwierdziłem, że jednak chciałbym oponę ciut niższą. Zakupiłem więc Bridgestone Potenza (RE050A) w rozmiarze 215/50 R17 (fizycznie koło z oponą jest większe od tego co Ty chcesz zakupić o 9.6 mm). Zakupiłem te oponki i powiem, że jestem w ciężkim szoku. Sprawują się jeszcze lepiej niż Goodyear zarówno na suchym jak i śliskim. Opona rewelacyjna.
Ostatnio nawet dowiedziałem się, że Potenze wykorzystuje się do Nissana 350Z, Porsche i do Ferrari (nie wiem czy przypadkiem do Lamborghini też, ale może źle kojarzę).

Jest też nieco tańszy odpowiednik Potenzy - model Turanza. Sprawuje się też wyśmienicie, a kosztuje nieco mniej niż Potenza.

boner

Opony kolejny temat rzeka z mojej strony. Od nowości miałem Continentale Conticośtamcośtam :) Wszystko było super dopoki nie zaczęly z nich druty wychodzić  :/  Oczywiście gwarancje uznali chociaż po bólach. Nie pamiętam jak to było później ale miałem goodyear F1 podobały mi się wizualnie i dobre były na mokrym ale chyba nie pasowały do mojego stylu jazdy i jak się zużyły a zużyły się nadzwyczaj szybko to jest ich minus. Teraz od tej wiosny używam Michalinów i jak NA RAZIE najbardziej mi pasują.

KLUSEK

Ja jezdze na *ludzkim* rozmiarze 205/50/16 i w tym roku wpadly mi przez przypadek troche w lapy 4 oponki Uniroyal RainSport 2 - jestem tak zaskoczony, ze kazdemu je moge polecic (nie wiem czy w duzych takich rozmiarach produkuja, ale pewnie tak).

Na suchym to jak wiekszosc dobrze sie sprawuje, za to na mokrym ani ciutke gorzej - rewelacja :) Bierznik tez ladna jodełka. Jedyne dziwne co zauwazylem to to, ze jak nie napompuje sie ich do 2.5bara to wygladaja jak flak :)

Co do scierana to od poczatku sezonu, ubylo 1mm z przodu

Polarny

Jedna uwaga - im lepsza opona, tym niestety szybciej się ściera. Ogólnie opony HP (high performance) to opony które po prostu naturalnie ścierają się lepiej. Nie ma cudów - lepiej się trzymają, to lepiej ścierają. Opony typu HP to na 30-50k km maksymalnie. Zależy to też od stylu jazdy oraz silnika (w turbodoładowanych z wysokim momentem wiadomo, że opony leca szybciej).

Podobnie jest z hałasem - opony HP są głośniejsze i tutaj też niewiele da się zmienić. Opony HP mają też większe opory, więc rośnie zużycie paliwa. Ale - dla mnie opony to bezpieczeństwo, więc tylko HP.

Ja na początku jeździłem na Continentala PremiumContact2. Z tych trzech które miałem okazały się w sumie najgorsze jeżeli chodzi o trzymanie przede wszystkim na mokrym. Więc ich nie polecam.

nokitel

to i ja trzy grosze dodam. Mam 18 drugi sezon i przed zakupem słyszałem tylko 18? czyś ty zwariował na polskie drogi? jakoś się przełamałem i zamieniłem standardowe 16 (5 szerokich ramion) na 18 (pięcioramienną podajże od galaxi) żałowałem gdy miałem założone już na wyczerpaniu 225/40 continental 2 były tak śliskie na mokrym że ESP nie gasło jak zimą. Kupiłem komplet Bridgestonów 050XL ale w rozmiarze 215/45/18 można powiedzieć zamiennik ale różnica jest wyczuwalna tzn 215 - węższa to w koleiny tak nie wpada 45 - wyższa więcej nierówności wyłapie a to że bridgeston to jeszcze jeden + bo świetnie spisują się na suchym a jeszcze lepiej na mokrym POLECAM bo niedrogie i jest ich dużo używek takich po 7mm czyli na 2-3 sezony

Polarny

Z tymi 7mm nie przesadzajmy. Nowy Bridgeston ma 7-7.5 mm jak jest nowy.

wojoo

F1 nowe maja 8,5-8,7mm :)

wilhelm

Cytat: wojoo w 14.07.2010, 22:54
Goodyear F1 - swietne oponki , ja jestem z nim bardzo zadowolony

polecam rowniez vredestein ultrac sessanta - chyba juz nie ma lepszych ;) ale cena tez nie jest niska :wojoo:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moto.allegro.pl/item1137956239_225_40_r18_vredestein_u_sessanta_92y_xl_225_40_18.html

Na tle innych opon Pirelli, Michelin, Goodyear, Bridgestone te wcale nie są takie drogie. A skoro mówisz że są takie dobre, to może warto w nie zainwestować