Volvo s80 2.5t, prawie jak focus st;)

burton, 14.10.2013, 15:55 « poprzedni - następny »

burton

witam,
wiem, że to forum forda ale bardzo dużo tu przebywam i czytam z racji tego iż posiadam ten sam silnik co w focusie st, tylko, że z parametrami seryjnymi 200 KM i 300 Nm. Niestety moje auto to automat...
Chciałem pokazać swoje s80 po wydechu i programie, reszta to na razie kompletna seria
Na wiosne planuje zestaw BSR (stożek, obudowa itd), nowy IC oraz felgi 18 i spręzyny Eibach.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Kris1976

Ten stożek to raczej wiele nie da... trenowałem u siebie...
Lepiej zainwestować w porządnego IC-ka.
Gdzie strojenie robiłeś ?
Wydech nie rezonuje/ nie buczy za mocno wewnątrz ?
Daj więcej fotek !
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

burton

kumpel ma stożek w v70R i bardzo fajny dźwięk jest no i do mojego jest dedykowany zestaw BSR, obudowa, kolanko, śrubki, filtr itd. zdaje sobie sprawę, że jedyne co to da to dźwięk... ale na pierwszym miejscu jest IC.
Podobno te fmic nie dają KM, a airtec chwali się, że przybywa 20 koni, jak to z tym jest? bo różnica w cenie jest mega...ew. co byście polecali?
wydech jest...głośny ale już się przezwyczaiłem i jest ok;) jednak oczekiwałem innego dźwięku niż mam, nie wiem skąd taka różnica...oglądałem tu na forum dźwięk pomarańczowej foki i było pięknie, wydech chyba dedykowany jakiejś firmy blue coś, u mnie głównie wali basem, a chodziło mi o taki pomruk coś jak w boksterze, dlatego myślałem, że może stożek coś poprawi...
strojenie robiłem u gościa, który nie jest znany, specjalizuje się jednak w volvo i przerobił już dużo tych wozów...
- kivi racing. Fotek więcej nie wklejam bo i nie ma się czym chwalić...

Kris1976

Stożek fajnie syczy i wydaje masę fajnych dźwięków ale przy dość glosnym wydechu możesz go  nie słyszeć. Z rzezbionego wydechu ciężko wydobyc takie brzmienie jak z dedykowanego moongosa czy milteca.
Ja mam icka chinola/ fmica i w połączeniu z wydechem 3" i strojeniem dało 294km/430nm. Z airteckiem na pewno sa lepsze/niższe  temperatury ale raczej to  nie daje + 20 koni...
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

burton

Ok, tylko że do volvo nic nie ma dedykowanego, nawet w bsr.. Tylko heico ma wydech, same końcowe tłumiki za 5 tys, dziękuję. Do st są dziesiątki gratów itd pewnie dlatego, że nikt normalny nie dłubie przy s80;) ale ktoś tu nie polecał fmic, już sam nie wiem... Gdzie robiłeś orurowanie i montaż?

T

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że największy wpływ na charakter brzmienia mają tłumiki końcowe. Warto dobrać jakieś markowe słuchając wcześniej przykładów na YT. Tłumiki środkowe też są ważne, ale one tłumią głównie wysokie tony.

PS. Przeniosłem temat do właściwego działu i przykleiłem. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl

Kris1976

Cytat: burton w 14.10.2013, 16:54ale ktoś tu nie polecał fmic, już sam nie wiem... Gdzie robiłeś orurowanie i montaż?
Fmic kosztuje 360 pln , airtec jakies 1500 , z czegoś to różnica wynika. Jak nie potrzebujesz osiągów high end to fmic wystarczy... ale jakbym się cofnął w czasie to pewnie sięgnąłbym głębiej do kieszeni i kupił airteca. Dedykowane = lepsze !
IC + orurowanie robiłem w El-tecu w Piastowie
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

burton

Ok wreszcie udało mi się trafić do tego działu...
El-tec znam ale ceny mają tam dosyć wysokie...
Zna ktoś rosłoniec chłodnice z grójeckiej?
Kris, żeby to miało sens to jakie elementy orurowania trzeba wymieniać a które zostają fabryczne?

Essio

Wrzuć troszkę zdjęć autka na zewnątrz, środek. ;)
Oberslejzen!

Kris1976

Cytat: burton w 14.10.2013, 20:39
Ok wreszcie udało mi się trafić do tego działu...
El-tec znam ale ceny mają tam dosyć wysokie...
Zna ktoś rosłoniec chłodnice z grójeckiej?
Kris, żeby to miało sens to jakie elementy orurowania trzeba wymieniać a które zostają fabryczne?
Nie znam ludka z grojeckiej... el-tec faktycznie drogi ale w miarę solidny. Sprawdź Przemo-car z Wiązownej. Ogarniete ludki !
Co do orurowania to gdybym miał w maju 2012 tą wiedzę co teraz to bym kazał zamontować tylko icka bez rurek. Zostawilbym ori plastiki. Oruruwanie z nierdzewki do chinola icka to lekki przerost formy nad treścią...no chyba ze sytuacja tego wymaga. U mnie to jest nie do konca potrzebe . Także poszedłem w koszty niepotrzebnie,  ale człowiek uczy sie cale życie. ..
Była pomarańcza ST...czas na RSa !